Twitter’ın yeni açtığı Afrika ofisinde sadece bir kişi kaldı

sas

Twitter’ın Afrika ofisi, şirketteki karmaşanın sembolü haline geldi. Çünkü daha bir hafta önce açılan ofiste, işten çıkarmaların ardından sadece bir kişi kaldı.

Bildiğiniz gibi Twitter şu anda oldukça çalkantılı bir süreçten geçiyor. 44 milyonluk dev bir anlaşmayla şirketin yeni sahibi haline gelen Elon Musk, aldığı her yeni kararla şirketi daha da büyük bir krizin içine sürüklüyor.

Şirketi alır almaz şirketin en üst kademede yer alan yöneticilerini kovan Musk, bununla da kalmayıp çalışanların neredeyse yarısını işten çıkardı. Musk tarafından kovulmayanlar ise kendilerini karmaşa içinde bir şirketin ortasında buldu. Şirketteki bu karmaşanın en belirgin örneği ise şirketin Afrika ofisinde yaşanıyor.

Elon Musk, bu hesapların banlanacağını duyurdu!

Afrika kıtasındaki ilk ofisini geçtiğimiz hafta Gana’da açan Twitter, bu ofisi açtıktan yalnızca gün sonra Gana ofisindeki neredeyse herkesi kovdu. Şirketten yaşanan dev işten çıkarma hamlesinin ardından, yeni açılan Gana ofisinde sadece bir kişi kaldı. Dahası bu çalışanlara işten çıkarıldıkları, iş e-postaları kapatılıp laptopları devre dışı bırakıldıktan sonra haber verildi. Gana ofisinde çalışanlar bir anda yaşanan bu kapatmanın sebebini öğrenmeye çalışırken gelen bir toplu mail ile kovulduklarını öğrendi.

Hatırlarsanız Elon Musk işten çıkarılan Twitter çalışanlarına üç aylık maaşlarının verildiğini söylemişti. Ancak görünen o ki bu durum Afrika ofisi için geçerli değil. Çünkü CNN’in haberine göre Afrika ofisindekiler böyle bir tazminat almadılar.

Twitter bir haftada 1.3 milyon kullanıcı kaybetti


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir