Ana SayfaGenelTurkNet hız testlerinde zirvede!

TurkNet hız testlerinde zirvede!

Speedtest ve nPerf’e göre Türkiye’nin hız performans birincisi TurkNet ’in sunduğu yüksek hızlı internet hizmeti, dünya standartlarında bir deneyim vadediyor.

Farklı bağımsız kuruluşların yaptığı çalışmalara göre Türkiye’de hız konusunda birinci ve en kaliteli internet bağlantısını TurkNet ’liler kullanıyor. Dünyanın en yaygın kullanılan iki hız testi platform olan nPerf ve Speedtest’in yayımladığı raporlara göre TurkNet, Türkiye’nin hız birincisi oldu.

İnternet hız testi platformu nPerf’ün 2021 yılı sabit genişbant internet raporuna göre tüm alt kategori değerlendirmelerinde yılın hız birincisi TurkNet oldu. 1 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2021 arasında kullanıcıların yaptığı hız testi sonuçlarına göre TurkNet ortalama 45.13 Mb/s ile download (indirme) hızlarında açık ara lider oldu. TurkNet, 14.88 Mb/s ile upload (yükleme) hızlarında ve 24.31 ms ile gecikme sürelerinde de ilk sırada yer aldı.

TurkNet

Aynı anda birçok cihazla internete bağlanma, canlı video yayını yapma, online oyun oynama, 4K çözünürlüğünde film izleme gibi yüksek bağlantı kapasitesi gerektiren kullanımlarda TurkNet’in 1000 Mbps’e varan hizmeti fark yaratıyor.

Bağımsız hız testi platformu Speedtest’in, Speedtest Intelligence verilerine göre de 2021 yılının 4. çeyreğinde Türkiye’nin en hızlı internetini TurkNet sundu.

Speedtest, yüksek hızların önemli olduğunu ancak iyi bir deneyim için bağlantının da tutarlı olması gerektiğini belirtiyor. Bu noktada ortaya çıkan Tutarlılık Puanı, internet servis sağlayıcıların Speedtest.net’in kriterlerine ne kadar uyum gösterdiğini ortaya koyuyor. Burada da TurkNet’in rakiplerinden açık bir farkla önde olduğu görülüyor.

2021’de Steam ve Netflix’e en hızlı TurkNet’liler bağlandı.

Dünyadaki en büyük internet trafiğini elinde tutan Google, Facebook, Netflix ve Steam gibi devlerle yaptığı “peering” anlaşmaları sayesinde, TurkNet’liler ana internet trafiğine girmeden popüler internet servislerine hızlıca erişebiliyor.

Korona dönemiyle birlikte evde daha fazla zaman geçiren kullanıcılar için dijital dizi-film platformlarının önemi daha da arttı. Yerli platformlarla birlikte Netflix ve Amazon Prime gibi iki dev marka da Türkiye’deki izleyicilere 4K çözünürlüğünde çarpıcı içerikler sunuyor. Tüm bu içerikleri Ultra HD kalitesinde izlemek için kullanıcıların iyi bir bağlantı hizmetine sahip olması gerekiyor.

2021 yılında Türkiye’den Netflix’e en hızlı bağlanan kullanıcılar TurkNet’liler oldu.. Aynı zamanda popüler oyun platformu Steam’e de en hızlı bağlanan kullanıcılar yine TurkNet’liler.  

Şahan Gökbakar duyurdu: Recep İvedik 7 geliyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting