Türkiye’de en güvenilir kripto para borsası hangisi?

28 aralik bitcoin neden dustu 9 kripto para birimi piyasadan cekildi 1514444389 4829

Eğer şu sıralar kripto para işine girmek istiyorsanız tam da size göre bir içerik hazırladık. Peki Türkiye’de en güvenilir kripto para borsası hangisi? İşte yanıtı.

Kripto paralar üzerine olan ilgi 2021 ile birlikte adeta tavan yaptı. Sadece Türkiye için değil dünya için de benzer bir durum söz konusu. Özellikle Bitcoin üzerine yapılan yatırımlar ve televizyonda çıkan haberler insanların kripto paralardan daha da haberdar olmalarını sağladı.

Elbette kripto paralar yalnızca Bitcoin’den ibaret değil. Günümüzde Bitcoin haricinde işlem gören pek çok altcoin bulunuyor. Zaten bir kere kripto paralarla ilgilenmeye başladığınızda bunların hepsini öyle ya da böyle öğrenmiş oluyorsunuz. Peki gelelim en önemli soruya. Türkiye’de kripto paralar üzerinde işlem yapabilmek için en güvenilir adres neresi?

Para kripto para birimleri ve madencilik

Türkiye’de en güvenilir kripto para borsası hangisi?

Hali hazırda Türkiye’de kripto para alanında faaliyet gösteren pek çok borsa mevcut. Fakat bunlardan en duyulmuş olanları Paribu, BTC Türk ve Binance diyebiliriz.

Şimdi gelelim en güvenilir olanına. Genel olarak internet üzerindeki yorumlara baktığımızda Paribu ve BTC Türk tarafında özellikle kripto para transferlerine ilişkin çok fazla şikayet olduğunu görüyoruz.

Ayrıca Paribu ve BTC Türk’te ani dalgalanmalarda sistemin çöktüğüne ya da tamamen kapandığına dair iddialar da mevcut. Kısacası bu 3 isimde ibrenin ağırlıklı olarak Binance’dan yana olduğu söylenebilir. Elbette burada tercih kullanıcılara kalmış durumda.

Bitcoin yüzde 80 değer mi kaybedecek? İşte bu sorunun yanıtı