Türkiye’de en çok satan otomobil markaları – Ağustos 2019

Kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte otomotiv sektörü de hareketlenmeye başladı. İşte Türkiye’de en çok satan otomobil markaları.

Geçtiğimiz sene yaz aylarında yükselen kredi faizleri nedeniyle sıfır otomobil almak neredeyse imkansıza yakın bir hal almıştı. Neyse ki geçtiğimiz ay itibariyle faiz oranları da yavaş yavaş düşmeye başladı.

Faizlerin düşmesi en çok sıfır otomobil almayı düşünenleri mutlu etti. Düşen faizin etkisiyle birlikte galerileri gezmeye başlayan müşteriler, otomobillerine kavuştular.

Geçtiğimiz ay otomobil satışları bir önceki aya oranla önemli ölçüde arttı. Hatta bazı markalar Temmuz ayındaki satışlarını 3’e katladılar.

Dilerseniz geçtiğimiz ay en çok satan otomobil markalarına aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

Temmuz’de en çok satan otomobil markaları için tıklayın

Genel itibariyle baktığımızda Ağustos ayında da Türkiye’de en çok satan otomobil markaları listesinde pek bir değişim olmadı. Listede yer alan markaların büyük bir çoğunluğu satışlarını bir önceki aya oranla arttırırken düşüş yaşayan tek isim ise Hyundai oldu.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri Ağustos ayında Türkiye’de en çok otomobil satan markalar listemiz ile başbaşa bırakalım. (Diğer markaları görüntülemek için alt kısımdan sayfayı değiştiriniz)

FIAT

Türkiye'de en çok satan otomobil markaları

Yerli: 2336
İthal: 46
Toplam: 2382

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin