Ana sayfa Dosya Konusu Temmuz'da en çok satan otomobil markaları

Temmuz’da en çok satan otomobil markaları

Türkiye’deki otomotiv sektörü devam ediyor. Temmuz ayında sona eren ÖTV kampanyasıyla birlikte satışlar adeta dibi gördü. İşte geçtiğimiz ay en çok satan otomobil markaları.

Geçtiğimiz yıl start alan ÖTV indirimi kampanyası, bu yıl 31 Haziran’a kadar uzatılmıştı. Daha önce 2 kez uzatılan kampanyanın yine uzatılacağı tahmin ediliyordu. Fakat beklenen olmadı. Hükümet yaklaşık olarak 9 aydır devam eden ÖTV indirimini 1 Temmuz itibariyle rafa kaldırdı.

ÖTV indiriminin sona ermesiyle birlikte otomobil fiyatlarında da hatırı sayılır artışlar gerçekleşti. Hal böyle olunca da otomobil satışları büyük sekteye uğradı. Peki geçtiğimiz Temmuz ayında en çok satan otomobil markaları hangileriydi?

Lüks sıfır otomobillerin vergisiz fiyatları için tıklayın

Bu yazımızda ODD tarafından paylaşılan raporlar doğrultusunda geçtiğimiz Temmuz ayında en çok satan otomobil markalarını paylaşacağız. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bahse konu listemizle başbaşa bırakalım. (Diğer markaları görebilmek için aşağıdan sayfayı değiştiriniz.)

En çok satan markalar

FIAT

Yerli: 1562
İthal: 48
Toplam: 1610

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü dünyayı zora sokabilir

Son günlerde dünya gündemine bomba gibi düşen Corone virüsü Çin’in planlarını alt üst etti. Görünen o ki bu virüs Çin’in haricinde tüm dünyayı da...

Son Haberler