Ana sayfa Dosya Konusu Türkiye'de en çok satan otomobil markaları - Ekim 2019

Türkiye’de en çok satan otomobil markaları – Ekim 2019

otEkim ayında en çok satan otomobil markaları belli oldu. Uzun bir süredir zirvede yer alan FIAT koltuğunu Volkswagen’e devretti. İşte konu hakkındaki detaylar.

Ekim ayında otomobil satışlarının nasıl seyredeceği büyük merak konusuydu. Çünkü geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru, üretimi ülkemizde gerçekleşen bazı otomobiller için kredi faizlerinin 0.49 ile 0.69 aralığına çekileceği açıklanmıştı.

Kredi faizlerinin bu kadar uygun bir aralığa çekilmesiyle birlikte satışların da patlaması bekleniyordu. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.

Otomobil üreticileri kredi kapsamındaki otomobillerinin fiyatlarını arttırınca, tüketici de tercihini farklı markalardan, farklı modellerden yana kullanandı.

Uzun bir süredir en çok otomobil satan markalar sıralamasında zirvede yer alan FIAT, Renault gibi isimler, Ekim ayında Volkswagen’in gerisinde kaldı. Oysa hem FIAT, hem de Renault kredi teşviki kapsamında modellere sahipti.

Geçtiğimiz ayın satışlarına göz atmak için tıklayınız

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok satan otomobil markaları sıralaması ile başbaşa bırakalım. (Diğer markaları görüntülemek için sayfayı değiştiriniz.)

FIAT

en çok satan otomobil markaları

Yerli: 3761
İthal: 124
Toplam: 3885

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler