Ana sayfa Akıllı Telefon En iyi fotoğraf çeken telefonlar - Eylül 2019

En iyi fotoğraf çeken telefonlar – Eylül 2019

İyi fotoğraf çeken bir telefon satın almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte en yüksek DxOMark puanına sahip, en iyi fotoğraf çeken telefonlar!

Eskiden telefon satın alırken “alo desin yeter” tabiri mevcuttu. Fakat artık şartlar değişti. Günümüzde bireyler yeni bir akıllı telefon alacaklarında, göz önünde bulundurdukları pek çok kriter bulunuyor. Nitekim bu kriterlerden birisi de telefonun doğru düzgün fotoğraf çekip çekemediği.

Elbette bir telefonun iyi fotoğraf çektiğini kamera sayısına ya da kameranın MP derecesine göre anlamak mümkün değil. Bu yüzden en doğru yöntem belli başlı prosedürlere sahip testlere güvenmek diyebiliriz. Söz konusu akıllı telefon kameraları olduğunda en güvenilir adres ise DxOMark oluyor.

DxOMark genel olarak telefonların kamerasını 3 – 4 başlık altında ele alıyor. Sonuç olarak da ortaya ortalama bir puan çıkıyor. Nitekim bu başlıklar altında fotoğraf, video, yakınlaştırma, odaklama ve benzeri pek çok unsur yer alıyor.

Çift ekranlı LG G8X tanıtıldı! Özellikleri için tıklayın

Biz bugün ki yazımızda DxOMark kriterlerinden en iyi fotoğraf çeken telefonlar maddesine odaklanacağız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en iyi fotoğraf çeken telefonlar listemizle başbaşa bırakalım.

Huawei P30 Pro

DxOMark Fotoğraf Puanı: 119

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler