Ana sayfa Dosya Konusu Mayıs’ta en çok otomobil satan markalar

Mayıs’ta en çok otomobil satan markalar

Geçtiğimiz Mayıs ayında otomobil satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemin oranla yüzde 52 azaldı. Peki Mayıs’ta en çok otomobil satan markalar hangileri? İşte bu sorunun yanıtı.

Son dönemde otomobil sektöründe işler pek de istenildiği gibi gitmiyor. ÖTV ve hurda indirimi teşviklerine rağmen hala sıfır otomobil satışları istenilen seviyelere gelmiş değil. Bu durumun en önemli nedeni ise kredi faizlerinin hayli yüksek olması.

Peki tüm bu şartlar altında geçtiğimiz ay en çok otomobil satan markalar hangileri oldu? Bu yazımızda Mayıs ayında en çok otomobil satan markalarını sizlerle paylaşacağız.

Aslına bakılırsa sıralamada geçtiğimiz aya kıyasla öyle büyük bir değişim bulunmuyor. Yine yerli üretim otomobillerin fazlasıyla tercih edildiğini görüyoruz.

Otomobil pazarı küçülmeye devam ediyor!

Geçtiğimiz aylarda da olduğu gibi yine Renault ve Fiat, Türkiye’de açık ara zirveye oynuyor. Bu ikiliyi ise ülkemizdeki popüler markalardan bir diğeri olan Toyota takip ediyor. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok satan otomobil markaları listesi ile başbaşa bırakalım.

En çok satan otomobil markaları

Renault

Yerli: 4178
İthal: 552
Toplam: 4730

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler