Ana sayfa Akıllı Telefon TSMC yeni nesil Apple ve Huawei yongalarını üretmeye başladı

TSMC yeni nesil Apple ve Huawei yongalarını üretmeye başladı

Çip dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan TSMC, yeni nesil Apple ve Huawei yongalarının üretimine başladığını açıkladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

TMSC, akıllı telefon sektörü için kilit rollerden birisine sahip. Genel olarak Apple, Huawei, Samsung ve Qualcomm gibi isimler kendi yongalarını, kendileri tasarlıyor. Fakat iş bu yonga setinin tasarlanmasıyla bitmiyor.

TMSC Kirin 985 için üretim bandını çalıştırdı

Malum bir de bu yonga setinin seri üretim kısmı bulunuyor. Hali hazırda kendi yongasını üreten şirketlerin, yeterli kapasiteye sahip üretim tesisleri bulunmuyor. Bu yüzden pek çok üretici, Tayvanlı bir şirket olan TSMC’nin kapısını çalıyor.

Bugün üretilen yongaların büyük bir bölümünde TSMC imzası bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. Nitekim bu durum yeni nesil yonga setlerinde de devam edecek.

Geçtiğimiz gün Tayvanlı şirket tarafından yapılan açıklamada A13 ve Kirin 985 yonga setlerinin üretimine başlanıldığı belirtildi. Üretim sürecinde 7nm + teknolojisinden yararlanacağı açıklandı. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl çıkan A12, Kirin 980 ve SD835’de 7nm üretim teknolojisi kullanılmıştı.

Yeni iPod Touch Türkiye’de satışa sunuldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler