TOGG CEO’su açıkladı: Üç oyun şirketiyle görüşüyoruz!

Elektrikli araçlarda ÖTV

2023 yılında satışa sunulması beklenen yerli otomobil TOGG için yeni bir bilgi daha gündeme geldi. İşte detaylar!

TOGG CEO’su açıkladı: Üç oyun şirketiyle görüşüyoruz! Bildiğiniz gibi Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, 2023 yılında banttan inecek. Hatta TOGG CEO’su olan Gürcan Karakaş’ın son zamanlarda sürekli olarak kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yaptığına şahit oluyoruz. Bu da oldukça önemli bir detay. Çünkü biz de bu ülkenin vatandaşları olarak yerli otomobil fikrine karşı oldukça heyecanlıyız ve bilgi edinmek istiyoruz. Dolayısıyla otomobil hakkındaki detayları direkt olarak birinci ağızdan duymak fazlasıyla değerli.

TOGG CEO’su açıkladı: Üç oyun şirketiyle görüşüyoruz!

Uluslararası İş Birliği Platformu tarafından düzenlenen 12. Boğaziçi Zirvesi’nde konuşan CEO Gürcan Karakaş, yerli otomobilde oyun da oynanabileceği müjdesini verdi. Üç farklı oyun şirketiyle görüşme halinde olduklarını ifade eden Karakaş, otomobillerin otonom hale gelerek hareketli birer ev olmaya başladıklarını söyledi.

Yerli otomobil TOGG

Gürcan Karakaş’ın açıklamalarından önemli kesitler şu şekilde: “Biz bugün artık teknolojinin desteğiyle, bağlantılı araçlarla, otonom araçlarla, aracın kullanımına odaklanmayacak olursak evimizde, ofisimizde neler yapabilirsek otomobilde onları yapabiliyor olacağız. Dolayısıyla orası bir yaşam alanı olacak. Böyle olunca da başından itibaren sıfırdan kurulan şirketler bizim gibi otomobilden fazlasını hedefleyerek yola çıkıyorlar, biz de öyle yaptık. “

“Biz bir buçuk seneden fazladır binlerce fikrin içerisinden 350 kullanıcı deneyimi sunan senaryo seçtik. Bunların içerisinde 40 tanesini inovasyon derecesi yüksek olarak belirledik ki bunları yapabilecek startup’ları aradık. Ve bunların içerisinden enteresandır günümüzün şartları doğrultusunda 3 tane oyun şirketiyle de karşılaştık. Biz bu faaliyetlerin hepsini yaparken A’dan B’ye giderken keyif de almak istiyoruz. Dolayısıyla bizim için mesela şu an 3 tane oyun şirketi bir araya geldi. Bu konular üzerinde çalışıyorlar.”

Google Pixel 6a, Pro’ya benzer bir tasarım ortaya koyuyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir