Ana sayfa Apple Tim Cook açıkladı! Apple maske üretecek!

Tim Cook açıkladı! Apple maske üretecek!

Apple CEO’su Tim Cook, maske üreteceklerini açıkladı. Apple maske üretimi ile sağlık çalışanlarına 20 milyondan fazla hibe yapacak.

Tüm dünyayı kasıp kavuran corona virüsü salgını 1 milyondan fazla kişiyi etkilemiş durumda. Türkiye’de de günde artık ortalam 3.000 vakayı görmeye başladık. Küresel bir salgınla baş etmek için devletlerin yanı sıra büyük firmalar da taşını elin altına koydu. Google, Amazon ve Facebook gibi dev isimlerden sonra şimdi de Apple büyük bir atılım yapacağını açıkladı. Tim Cook, maske üreteceklerini resmi Twitter hesabı üzerinden açıkladı. Apple maske üretimi ile sağlık çalışanlarına 20 milyondan fazla hibe yapacak.

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Yüz kalkanı olarak geçen bu ürünün 20 milyondan fazla üretildiği ve ilk etapta sadece sağlık çalışanlarına ücretsiz olarak dağıtılacağı belirtiliyor. Apple’ın tasarım açısından rakiplerinden fersah fersah önde olduğu su götürmez bir gerçek. Bu yüzden Cupertinolu firmanın tasarlamış olduğu bu yüz kalkanı hem kullanım kolaylığı hem de maksimum koruma sağlayacak.

Apple’dan iOS 14 için önemli satın alma! Dark Sky artık Apple bünyesinde!

Tim Cook, şimdilik bu 20 milyon hibe yüz kalkanının hangi ülkelere gönderileceğini açıklamadı. Muhtemelen ilk etapta bu hibeden doğal olarak Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki sağlık çalışanları yararlanır.

Dünyanın en pahalı ürünlerini Türkiye’de satan Apple’ın, hibe konusunda ülkemizi boş geçmemesini bekliyoruz. Umarız Apple, ekmek yediği bu ülkeyi unutmaz ve sağlık çalışanlarımıza bu yüz kalkanlarından hibe edebilir.

Bu yüz kalkanlarının harici olarak şimdilik satılması planlanmıyor. Ancak salgın durdurulamaz ve uzun süre dışarıya maske ile çıkmak zorunda kalırsak Apple’ın bu maskeleri Apple Store‘da parayla satmayacağını yine ücretsiz olarak dağıtacağını düşünüyoruz. Umarız salgın bir an önce biter ve mevcutta entübe edilen kişiler de bir an önce eski sağlıklarına kavuşur.

1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler