Apple Face Shield Tanıtıldı! İşte detaylar!

Apple Face Shield

Apple, coronavirüsten korunmaya yönelik Apple Face Shield isimli yeni bir yüz maskesi tanıttı. Maske şu sıralar marketlerde kullanılan maskeleri andırıyor.

Apple Face Shield, ABD’li teknoloji firması tarafından geliştirilen bir yüz maskesi. Bildiğimiz üzere çok sayıda teknoloji firması virüsün öldürücü etkisini azaltmak için değişik cihazlar üretiyor. Maskeler, solunum cihazları, vantilatörler bunlardan sadece bazıları. Devletler büyük otomobil firmalarını solunum cihazı üretmeleri konusunda teşvike ediyor. Yeri geliyor firmaları zorluyor. Apple’da geçtiğimiz günlerde ilk sinyallerini verdiği koruyucu maskenin tanıtımını gerçekleştirdi.

Apple tarafından bugün bir açıklama yayınlayarak Face Shield hakkında detaylı bilgilere yer verdi. Yüz koruyucunun özelliklerinin ve kullanım talimatlarının yer aldığı açıklamada bu maskeyi sterilize ederek tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Maske yüzde 70 Ethanol, yüzde 70 Izopropil alkol ve yüzde 3 Hidrojen Peroksit ile sterilize edilebiliyor.

FaceTime ile toplu görüşme nasıl yapılır?

Şirketin CEO’su Tim Cook tarafından yapılan açıklama ise şöyle:”Sağlık çalışanları için yüz maskeleri tasarlamak, üretmek ve sevk etmek amacıyla ürün tasarımcılarını, mühendisleri, paketleme ekiplerini ve tedarikçilerimizi bir araya getiren şirket çapında bir organizasyon başlattık. İlk Face Shield sevkiyatımız geçtiğimiz hafta Santa Clara Vadisi’ndeki Kaiser hastane tesislerine teslim edildi ve doktorlardan gelen geri bildirimler çok olumluydu. Her kalkan iki dakikadan daha kısa bir sürede monte edilir ve tamamen ayarlanabilir. ABD’de ve Çin’de üretim yapıyoruz. Bu haftanın sonunda 1 milyondan fazla ve ondan sonra da haftada 1 milyondan fazla Face Shield maske sevkiyatı yapmayı planlıyoruz. Bunları en acil ihtiyaç duydukları yere götürmek için ABD’deki tıp uzmanları ve hükümet yetkilileri ile yakın işbirliği yapıyoruz. Bu her iki partinin de hızla ABD’nin ötesine dağılmasını umuyoruz.

Face Shield Face Shield 2

Nike oldukça şık bir maske üretti!

Ayrıca Nike’ta geçtiğimiz günlerde kendi maskesini tamamlamış ve ilk sevkiyatlara başlamıştı. Tasarım olarak sportif bir görünüme sahip bu maske de tıpkı Apple Face Shield gibi birden fazla kez sterilize edilip yıkanabiliyor. Aşağıda bu maskeyi de bulabilirsiniz.

Nike maske


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir