TikTok video süresini uzatıyor: YouTube ile rekabet artıyor!

Snapchat ve Facebook, Tiktok hakkında konuştu

Ünlü Çin sosyal medya platformu Tiktok, yeni güncellemelerle maksimum video süresini 10 dakikaya kadar uzatacağını duyurdu.

TikTok video süresini uzatıyor: YouTube ile rekabet artıyor! Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Yayınlandığı dönemde 60 saniyelik videolarla adından söz ettiren platform, geçtiğimiz aylarda yaptığı yeni güncellemeyle maksimum video süresini 3 dakikaya çıkardı. Şimdi ise yeni bir karar veren TikTok, video süresi için ciddi bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

TikTok tarafından Techcrunch’a yapılan açıklamaya göre şirket, maksimum video süresini 10 dakikaya çıkarmayı hedefliyor. Bu özellik sayesinde TikTok, kullanıcılarının videoları daha uzun süre izlemesine olanak sağlayacak. Şirket tarafından birkaç aydır denenen bu özellik, bazı kullanıcılara sunulmaya başlandı.

TikTok, RT ve Sputnik'i engelledi

TikTok tarafından yapılan açıklamada, bunun içerik üreticilerinin takipçileriyle etkileşimini artıracağına işaret edildi. Bu sayede takipçiler içerik üreticilerinden daha detaylı bilgi alabilecekler. Ayrıca TikTok, bu şekilde içerik üreticilerinin platformda daha yaratıcı içerikler yayınlayacağını düşünüyor.

TikTok video süresini uzatıyor: YouTube ile rekabet artıyor!

Şirket bugüne kadar video sürelerinde büyük değişiklikler yaptı. İlk başta, şirket 15 saniyelik bir zaman aşımı önerdi. Bu sürenin ardından yeni güncellemeler ile maksimum video süresi 60 saniyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz aylarda 1 dakikalık süre 3 dakikaya çıkarıldı. Bu durum bazı kullanıcıların kafasında soru işareti oluşmasına neden oldu.

Videolar özellikle YouTube gibi platformlarda genellikle uzundur ve bu uzun içeriklerden sıkılan kişiler daha kısa sürede öğrenmek ve eğlenmek için TikTok gibi platformlara başvururlar. Yeni özellik ile TikTok’un YouTube gibi uzun videolar paylaşan platformlara benzeyebileceğini söylemek yanlış olmaz.

Huawei Dönüşümlü CEO’su Guo Ping: Rekabet gücünü artırmak için üç alanda yeniden şekillendirmeliyiz