Instagram TikTok’u takip ediyor, yeni özellik tanıtıldı!

Instagram'ın yasaklanma sebebi ortaya çıktı

Sosyal medya dünyasının en büyük devlerinden biri olan Instagram son zamanlarda özellik olarak TikTok’u takip ediyor olabilir!

Instagram TikTok’u takip ediyor, yeni özellik tanıtıldı! Sosyal medya dünyasında işler kızışmaya devam ediyor. Tam artık yeni bir şey çıkmaz, bu sosyal medya devlerine de bir şey olmaz demeye başladığımız zamanlarda, muhakkak her zaman yeni bir isim çıkış tüm sistemi alt üst etmeyi başarabiliyor. Geçmişte bunu birçok defa yaşadık ve bunun belki de son temsilcisi olan, Facebook ve Twitter hegemonyasını bıçak gibi kesen (her ne kadar daha sonra Facebook tarafından satın alınmışsa da!) Instagram, son zamanlarda TikTok ile fena bir yarışa girdi.

Birçok özellik için TikTok’u adeta deneme tahtası olarak gören Amerikalı şirket, şimdide TikTok’ta uzun bir süredir bulunan video altyazı özelliğini kullanıma sundu. Şu an için sadece belirli bölgelerdeki kullanıcılar için kullanıma sunulan bu özellik sayesinde, videolardaki konuşmalar otomatik olarak metinsel ifadelere dönüştürülecek ve bu özellik varsayılan olarak açık bulunacak.

Snapchat ve Facebook, Tiktok hakkında konuştu

Instagram TikTok’u takip ediyor, yeni özellik tanıtıldı!

Tabi şirket yöneticileri, bu özelliğin ilk zamanlarda tam performanslı çalışamayacağını ancak sistemde kullanılan ileri düzey yapay zekanın günden güne bu dilleri öğrenmesi sayesinde git gide daha kusursuz dönüşümler görmeye başlayacağız.

Tabi nasıl ki özellik şu an bütün dünya için kullanıma sunulmamışsa aynı şekilde bütün diller için de henüz böyle bir desteğin verilmediğini belirtelim. Bütün dünya genelinde bu yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusu ise şu an için belirsiz.

Ukrayna da “Polkadot” dedi!