Ana SayfaGenelTikTok, reklam parasını paylaşmaya başlayacak!

TikTok, reklam parasını paylaşmaya başlayacak!

TikTok içerik oluşturucuları yakında gönderilerinden daha kolay kar elde edebilirler. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

TikTok Pulse reklam çözümünün bir parçası olarak, sosyal medya devi, reklam gelirlerini içerik oluşturucular, yayıncılar ve tanınmış kamu görevlileriyle paylaşan bir programı “denemeye” başlayacak. Uygulama, en az 100.000 takipçisi olan kişilerin ilk aşamada teste uygun olacağını söyledi. Şirket, TechCrunch’a, Pulse’u bu Haziran’da ABD’de piyasaya süreceğini ve sonbaharda diğer ülkelerle birlikte kullanıma sunacağını söyledi. Uygulama, geliri kendisi ve üreticiler arasında eşit olarak bölecek. Bu, Instagram’dan içerik oluşturucuların yüzde 55 pay aldığı orana göre hala yeterli değil ancak başlangıç olarak yeterince önemli olduğunu söyleyebiliriz.

TikTok, reklam parasını paylaşmaya başlayacak!

Kural ise gayet basit. Yeterince popülerseniz, her gönderiden para kazanabilirsiniz. Bu, uygulama üzerinde daha fazla gönderi paylaşmayı teşvik edebilir. Bazı video yapımcıları sponsorluklara veya bağışlara büyük ölçüde yüklenecektir.

Bu elbette TikTok’a da yardımcı oluyor. Bu durum içerik oluşturucuların Instagram’a veya diğer potansiyel olarak daha kazançlı rakiplere atlamasını engelleyebilir. Bununla birlikte, daha fazla içerik oluşturucuyu reklam dostu klipler üretmeye teşvik edebilir. TikTok’un daha politik veya riskli içeriğini seviyorsanız bu heyecan verici olmayacaktır, ancak platformun giderek artan şiddetli rekabet ile baş etmesi gerekiyor. Bu açıdan içerik oluşturuculara sunulan her özellik platform için önemli diyebiliriz. Bu özellik uygulamayı ne kadar ileri taşıyacak göreceğiz.

ADA LINK ve NEAR analistlerin yakın gözlemi altında: Fiyat nereye gidecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting