Ana Sayfa Genel Byte Nike reklam kampanyası ile cansuyunu aldı

Byte Nike reklam kampanyası ile cansuyunu aldı

Vine’ın devamı olarak kurulan ve TikTok’a rakip olması planlanan Byte Nike reklam kampanyası ile ayakta kalmak için gerekli ilk fona ulaştı.

6 saniyelik loop videoları yayınlayan mobil uygulama Byte, içerik üreticilerini kendine çekmek için tüm reklam gelirlerini içerik sağlayıcılarla paylaşacağını duyurmuştu.

Byte Nike reklamları ile ihya olacak

Bu duyurunun hemen ardından dünya devi spor markası Nike’ın reklamları platfromda görülmeye başlandı. Neredeyse her videoda kendini gösteren Nike reklamları tam anlamıyla Byte’ı işgal etmiş durumda.

TikTok’un Çin casusu olduğunu ve telefonlardan silinmesini isteyen ABD hükumetinin de TikTok’un yükselişine karşı Byte’a destek vereceği düşünülüyor. Bu nedenle, ABD hükumeti tarafından yönendirilen markaların Byte’a reklam yağdırması bekleniyor.

Öte yandan platformdaki reklamları kolayca kapatmanın da mümkün olması kullanıcıları Byte kullanmaya teşvik edecek bir diğer detay olarak göze çarpıyor. Anack kullancılar reklamarı izlesin izlemesin, Nike’ın sadece platformda bulunmak için dahi Byte’a önemli bir ücret ödediği düşünülüyor.

TikTok’un hızlı yükselişi ise internet ve sosyal medya alanında dünya lideri olan ABD’yi tehdit eden bir boyuta ulaştı. Milyarlarca gencin telefonuna giren TikTok uygulaması, Facebook’u geride bırakmak üzere. ABD ise bu yükselişi engellemek için, kamu çalışanlarının telefonlarına TikTok kurmasını engellemişti.

Wizards of the Coast bilimkurgu oyunu yapıyor

Byte’ın eski Vine günlerindeki gibi başarıya ulaşıp ulaşmayacağı şimdilik bilinmiyor ancak TikTok’un tahtını almak isteyecek yeni uygulamaların da yakında piyasaya çıkması kaçınılmaz görünüyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting