Ana SayfaGenelTikTok oyun sektörü için kolları sıvadı

TikTok oyun sektörü için kolları sıvadı

Sosyal medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan TikTok, bir taraftan kullanıcı sayısını katlamaya devam ederken, diğer taraftan ise farklı sektörlere giriş yapmaya devam ediyor.

TikTok oyun sektörü için kolları sıvadı. Başta Instagram olmak üzere pek çok sosyal medya devinin kendisine en büyük rakip olarak gördüğü TikTok, günden güne kullanıcı sayısını arttırmaya devam ederken, sahip olduğu bu potansiyeli farklı şekillerde değerlendirme çalışmalarına da devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgilerden TikTok’un e-ticaret dünyasına giriş yaptığını anlamıştık. Önceliği Birleşik Krallıklar’a veren TikTok, yakın zamanda daha geniş pazarlara açılmanın planlarını yapıyor.

TikTok hakkında şok iddia! Bazı hesaplar torpilli

Ancak TikTok’un planları yalnızca e-ticaretle sınırlı değil. Gelen yeni bilgilere göre şirket, bundan sonra oyun sektöründe de hizmet vermeye başlayacak. TikTok’a yakın kaynaklar tarafından servis edilen bilgilere göre, yakın zamanda gelecek bir güncelleme sonrasında ana sayfada artık “Oyun” ismiyle bir başka menü daha görünecek.

TikTok, tüm kullanıcılara yorum 'beğenmeme' düğmesini sunuyor

TikTok oyun sektörü için kolları sıvadı

Bu menüye tıklayan kullanıcılar pek çok mobil oyunu görecekken, bu oyunların kimisi TikTok tarafından geliştirilen kimileri ise geniş kullanıcı kitlelerine hitap eden oyunlardan oluşacak. Tabi şirketin ilk etapta bu alana milyarlarca dolar yatırım yapmak yerine, daha sakin ve temkinli adımlarla ilerlemesi bekleniyor.

TikTok işten çıkarımlara başladı!

Öte yandan geçtiğimiz saatlerde kullanıcı sayısını açıklayan ve son dört yılda toplam kullanıcı sayısını 1 milyardan 2 milyara çıkararak ikiye katlama başarısı gösteren Instagram’dan sonra gözler TikTok’un aktif kullanıcı sayısı hakkında yapacağı açıklamaya çevrildi. Bakalım Çin merkezli sosyal medya devi bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapacak mı?

Otonom sürüş büyük darbe aldı: Ardı ardına kötü haberler geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting