TikTok, mini oyunlar test ediyor!

TikTok, mini oyunlar test ediyor!

TikTok, sosyal medyada tüm kuralları değiştiren uygulamasında daha geniş bir oyun testi yürütüyor. Şimdi şirket bünyesine mini oyunlar eklemeyi planlıyor. İşte detaylar.

Şirket kısa süre önce bazı pazarlardaki içerik oluşturuculara MiniOyun seçeneği sundu. Bunun için bir videoya Bağlantı Ekle düğmesine dokunup MiniOyun seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Oyunu oynayan kişiyi izlemek de platformda mümkün olacak. Kullanıcılar bir oyuna bağlanan bir videoyla karşılaştıklarında, içerik oluşturucunun kullanıcı adının yanındaki bir bağlantıya dokunarak videoyu oynatmaya başlayabilirler. Bir TikTok sözcüsü TechCrunch’a “Şu anda, üçüncü taraf oyun geliştiricileri ve stüdyoları ile entegrasyonlar yoluyla HTML5 oyunlarını platforma getirmeyi araştırıyoruz” dedi.

TikTok, mini oyunlar test ediyor!

Şirket oyununun adını Mr.Aim Lab’s Nightmare olarak duyurdu. Şirketin girişimdeki diğer ortakları arasında geliştiriciler Voodoo, Nitro Games, FRVR ve Lotum yer alıyor. Oyunların hiçbirinde şu anda reklam veya uygulama içi satın alma yok ve proje testin ilk aşamalarında. The Verge’in belirttiği gibi, kullanıcılar oyunlarını kaydedebilir ve yeni bir videoda paylaşabilir.

Son aylardaki raporlara bakılırsa TikTok oyun dünyasına büyük bir adım atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Ana şirket ByteDance, geçen yıl oyun geliştiricisi Moonton Technology’yi satın aldı. TikTok, Disco Loco 3D adlı özel bir mobil oyun için Zynga ile iş birliği yaptı. Oyuncuların Feeding America’ya bağışları tetikleyebilecekleri Garden of Good adlı bir yardım oyunu, Haziran ayında TikTok’un ABD versiyonunda kullanıma sunuldu. TikTok daha önce Vietnam’da HTML5 oyunlarını test etmişti.

Diğer büyük teknoloji şirketleri, Apple, Google ve daha yakın zamanda Netflix dahil olmak üzere mobil oyunlara yöneldi. Facebook 2020’de bulut oyunlarına geçerken Zynga, elbette Facebook’un geniş erişiminin yardımıyla bir sosyal oyun devi haline geldi.

Samsung bu zor dönemde bile kârını arttırmayı başardı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir