TikTok maksimum video uzunluğunu 10 dakikaya çıkarıyor

TikTok maksimum video uzunluğunu 10 dakikaya çıkarıyor

TikTok, platformdaki maksimum video uzunluğunu bir kez daha artırıyor. Maksimum uzunluk bu sefer üç dakikadan 10 dakikaya çıkıyor. İşte detaylar.

Bir TikTok sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “Bugün, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucularımız için daha da yaratıcı olanaklar sunuyoruz. 10 dakikaya kadar olan videoları yükleme yeteneğini kullanıma sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. TechCrunch’ın belirttiği gibi, hizmet son birkaç ayda daha uzun zaman sınırını test etti. TikTok, geçen Temmuz ayında maksimum video uzunluğunu 60 saniyeden üç dakikaya çıkardı.

TikTok maksimum video uzunluğunu 10 dakikaya çıkarıyor

Artan zaman sınırı, TikTok’u YouTube’a karşı daha büyük bir rakip haline getirebilir. Hareket, makyaj videolarına, yemek tariflerine ve daha uzun formatta videolar yapmaya odaklanan içerik oluşturuculara fayda sağlayabilir. Ayrıca, kullanıcılar böylece içeriklerini birden çok videoya bölmeye ihtiyaç duymayacaklar.

Bununla birlikte, TikTok Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili yanlış bilgileri de gözden geçiriyor. Böylesi bir savaş ortamının olduğu dönemde bu hamle başka problemlere sebebiyet verecek mi göreceğiz.

TikTok sözcüsü, “Zararlı bilgi ve yanlış bilgilendirme de dahil olmak üzere problemli durumları yakından izlemeye devam ediyoruz.” dedi. TikTok’un güvenli ve özgün bir yer olarak kalmasına yardımcı olma çabalarımıza destek sağlayacak her şeyi yapmaya özen gösteriyoruz”. Yeni video uzunluğu sınır ile YouTube tahtından olacak mı göreceğiz. Zira TikTok’u özgün yapan şey kısa biçimli video formatına sahip olmasıydı.

Apple klavyeden bilgisayar geliştiriyor: Büyük devrim yaratacak