Ana Sayfa Genel TikTok insan kaçakçılarının yeni adresi oldu: İşte kan donduran reklam!

TikTok insan kaçakçılarının yeni adresi oldu: İşte kan donduran reklam!

Normal şartlarda bir eğlence platformu olan TikTok insan kaçakçılarının yeni adresi olmaya başladı. Peki bu durum nasıl başladı ve devam etti. İşte merak edilen tüm detaylar.

TikTok insan kaçakçılarının pek uğradığı bir yer değildi. Uzun yıllardan beri devam eden savaşlar nedeniyle harabeye dönen ülkede herkes çok daha güvenli yerlere taşınmaya çalışıyor. Bazıları Türkiye gibi ülkelere gelirken kimileri de çevredeki diğer ülkeleri tercih ediyor.

Görünen o ki her şehir için farklı bir fiyatlandırma yapılıyor. Onların insanlara ulaşmasının en kolay yolu elbette sosyal medya. Bu kanal aracılığıyla tüm Suriyelilere ulaşma ve onları ikna etme imkanları var.

TikTok üzerinden fiyat paylaşımı bile yapıldı

Lübnan gibi güvenli ülkelere taşınabilen mülteciler genellikle şanslı oluyor. Fakat bazıları bunu yapabilecek güce sahip değil. Onlar ise bulundukları yerde ölümü beklemek istemiyor. Bu nedenle de insan kaçakçılarına başvuruyorlar.

TikTok insan kaçakçılarının
İnsan kaçakçıları için böyle bir ticaret karlı oluyor. Mültecileri Lübnan gibi ülkelere gönderiyor ciddi miktarlarda kazanç elde ediyorlar. TikTok reklamında lüks araçlarla bu insanların Lübnan gibi ülkelere taşındığı görülüyor. Böylece kendilerine daha iyi bir gelecek sunabilecek yerlere göç ediyorlar.

Her şehirden farklı bir miktar isteniyor. Dera 2 bin 858 TL, Şam 1429 TL, Humus 1072 TL, Afrin ise 5 bin 717 TL. Bu fiyatlandırmalar insan kaçakçıları tarafından belirlendi. Özellikle de maddi durumu pek iyi olmayan kişiler Suriyeliler buraya rağbet gösteriyor.

TikTok, ‘doğrulanmamış’ bilgiler içeren videolara uyarılar ekliyor

TikTok platformu muhtemelen kısa bir süre içerisinde paylaşıma müdahale edecektir. Ancak bu tür paylaşımlar uygulamayı çok zor durumda bırakıyor. Sizce TikTok denetimleri artırılmalı mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting