Ana SayfaHaberTikTok algoritması nasıl çalışıyor?

TikTok algoritması nasıl çalışıyor?

Pazartesi günü bir New York Times raporuna göre TikTok, kullanıcılara gösterilen içerik akışını kullanıcıları ultra popüler video paylaşım uygulamasına mümkün olduğunca uzun süre bağlı tutmak için bilerek çeşitlendiriyor. İşte detaylar.

Bir gazete, TikTok’un Pekin merkezli mühendislik ekibinin diğer teknik olmayan personele brifing vermek için yazdığı “TikTok Algo 101″ adlı dahili bir şirket belgesini inceledi. Öneri algoritması da dahil olmak üzere, şirketin insanları nasıl kaydırmaya devam ettiğine dair çok çeşitli yönleri detaylandırdılar. The Times’ın bildirdiği gibi belgede, bir kullanıcı belirli bir video türünü beğenirse, ancak uygulama aynı türden videoyu kendisine göndermeye devam ederse, çabucak sıkılır ve uygulamayı kapatır” dedi. “Bu durumda, toplam değer aynı tür videoları izleyen kullanıcılara odaklanırsa daha az geri dönüşüm elde edilir. Bu kullanıcıların ger videoyu izleme ihtimalleri daha düşüktür, çünkü tekrarlar can sıkıntısına yol açar.” ifadeleri kullanıldı.

TikTok algoritması nasıl çalışıyor?

Belge, insanların ana sayfalarını çeşitli tutmak için bir çözüm olarak zorunu öneri kavramına dikkat çekiyor. Bir şirket sözcüsü, Times’a belgenin gerçek olduğunu ve algoritmanın nasıl çalıştığının temellerini açıklamak için oluşturulduğunu doğruladı.

Bir TikTok sözcüsü Insider’a verdiği demeçte, “TikTok’un insanlara neşe getirmesini istiyoruz ve çok fazla şeyin yaratmayı hedeflediğimiz çeşitli keşif deneyimine uymadığının farkındayız.” “İçerik tercihlerini özelleştirmek, alakalı veya yaşa uygun olmayan videoları otomatik olarak atlamak ve Topluluk Kurallarımızın ihlallerini ortadan kaldırmak için yeni yöntemlere yatırım yapmaya devam ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Yeni koronavirüs belirtileri belli oldu: Omicron varyantı çok farklı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting