Ana SayfaGenelThodex vurguncusu Fatih Özer yakalandı: Peki Türkiye’ye iade edilecek mi?

Thodex vurguncusu Fatih Özer yakalandı: Peki Türkiye’ye iade edilecek mi?

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran Thodex kripto para vurgununun başrol oyuncusu Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandı.

Thodex vurguncusu Fatih Özer yakalandı: Peki Türkiye’ye iade edilecek mi? Türkiye, dünya genelinde kripto varlıklara yatırımın en fazla yapıldığı ülkeler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Her ne kadar bu yılın başlarından itibaren büyük bir düşüş trendine giren ve bir türlü de kendini toparlayamayan kripto varlıklar, bu istatistiğin değişmesine yol açsa da, özellikle 2021 yılı bu türden yatırımların ayyuka çıktığı bir dönemdi.

Neredeyse 7’den 70’e herkesin bir şekilde kripto varlıklarla ilgilendiği dönem olan 2021 yılında, irili ufaklı pek çok dolandırıcılık hadisesinin yaşandığını da biliyoruz. Ancak bu olaylar arasında Thodex skandalı, gerek olayların örgüsü gerekse de kurucu Fatih Özer’in yurt dışına kaçırdığı para tutarı bakımından diğerleriyle tartışılmayacak seviyedeydi.

Thodex vurguncusu Fatih Özer yakalandı

Hala tutarı tam olarak belli olmasa da, skandalın ilk patlak verdiği günlerde Fatih Özer’in yanında en az 1 milyar dolarlık kripto varlık ile yurt dışına çıkış yaptığı tespit edilmişti. Daha önce yaptığı transferler, bankacılık yoluyla geçilen transferler gibi paralarla bu tutarın çok daha fazla olabileceğini iddia edenlerin sayısı da bir hayli fazlaydı.

thodex 1

İşte gıyaben yargılanan ancak tüm dünya genelinde kırmızı bültenle aranan Fatih Özer’in, dün itibariyle Arnavutluk’un Vlore şehrinde yakalandığını duyurdu. Detaylı kimlik analizleriyle de doğru kişi olduğu tespit edilen sanığın Türkiye’ye iade işlemlerinin başladığı ve kısa bir süre içerisinde de Türk adaletinin karşısında hesap vermeye başlayacağı öğrenildi.

Üç kameralı Galaxy A04s piyasaya sürülüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting