Yerli kripto para borsası Vebitcoin işlemleri dondurdu!

1 cQl1eHoplkcQF2dTaWo5FA

Thodex vakası daha çok tazeyken bir yerli borsa daha işlemleri durdurma kararı aldı. Vebitcoin isimli yerli kripto para borsası, işlemlerini dondurdu ve sitesini kapattı.

Yerli kripto para borsası krizine bir yenisi daha ekleniyor. Bilindiği üzere Thodex CEO’su birkaç gün önce yatırımcıların kripto varlıklarıyla birlikte ülkeyi terk etmişti. Bu olay sonrası geride 100 binin üzerinde mağdur yatırımcı kalmıştı.

Thodex vakası insanların  yerli borsalara olan güvenini de azalttı. Hal böyle olunca pek çok kişi yerli borsalardaki coinlerini geri çekmeye başladılar. İşlem hareketliliği bu kadar fazla olunca bazı kripto para borsaları çeşitli önlemler almak zorunda kaldılar.

2017’den bu yana Türkiye’de hizmet veren Vebitcoin isimli yerli kripto para borsası yapılan tüm işlemleri dondurma kararı aldı.

Bir kripto para borsası daha işlemleri durdurdu!

Vebitcoin’in internet adresi üzerinden yapılan açıklamada aşağıdaki satırlara yer verildi.

vebitcoin

” Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

Şimdilik Vebitcoin’in yatırımcılarının akıbeti tam olarak bilinmiyor. Yani geri ödeme olacak mı, olmayacak mı, olacaksa ne gibi şartlar sunulacak bunların hepsi farklı soru işaretleri. Bekleyip göreceğiz.

Çip kıtlığı iki yıl daha sürebilir!