The Last of Us dizisi için başroldeki isimler belirlendi

Last of Us Part 2

HBO ve Sony işbirliği ile çekilecek olan The Last of Us dizisi için Joel ve Ellie karakterlerini canlandıracak olan isimler belli oldu.

Bilindiği üzere Sony pek çok oyununu beyaz perdeye aktarmak için kolları sıvamış durumda. Fakat Sony’nin farklı planları da var. Yani Japon oyun devi tüm oyunlarını sinemaya uyarlama derdinde değil. Bunun yerine bazı oyunların dizi olması planlanıyor.

Kısa süre önce Sony’nin The Last of Us için HBO ile anlaştığı iddia edilmişti. Nitekim bu iddialar hem HBO, hem de Sony tarafından doğrulandı. Peki oyun dünyasının başyapıtlarından biri olan The Last of Us’ın dizisi ne zaman gelecek. Hali hazırda dizinin yapım aşamasında olduğu biliniyordu. En azından çekimler başlamış olmasa da senaryo tarafında önemli adımların atıldığı söylenmişti.

Nitekim geçtiğimiz gün dizinin başrolünde yer alacak olan karakterler de netleşti.

The Last of Us dizisi için başroldeki isimler belirlendi

Sızdırılan bilgilere göre Joel karakterine son dönemin gözde oyuncularından biri olan Pedro Pascal hayat verecek. Hatırlanacağı üzere Pascal son olarak The Mandolarian ile izleyicilerin karşısına çıkmıştı.

Ellie karakterini ise Game of Thrones oyuncularından biri olan Bella Ramsey canlandıracak. Dizinin salgının ilk zamanlarına odaklanacağı tahmin ediliyor. Zira Ellie rolü için Ramsey’in seçilmiş olması da bu tezi ispatlar nitelikte.

Instagram DM mesajları ile gelen tacizlerin önüne geçecek