The Last of Us 2. sezon onayını aldı

The Last of Us 2. sezon

Aynı adlı popüler oyun serisinden televizyona uyarlanan HBO dizisi The Last of Us 2. sezon onayını daha şimdiden almayı başardı.

Oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olan The Last of Us’ın uzun süredir heyecanla beklenen dizi uyarlaması, 15 Ocak’ta izleyici ile buluştu. Game of Thrones, The Sopranos, Succession gibi birbirinden başarılı işlere imza atan HBO kanalının hazırladığı dizinin şu ana kadar iki bölümü yayınlandı. Ancak HBO’yu bu dizinin tutacağına ikna etmek için iki bölüm yetti. Hem eleştirmenlerden hem de oyunun hayranlarından tam not alan The Last of Us dizisinin yakaladığı büyük başarıdan cesaret alan HBO, sevilen diziye daha şimdiden 2. sezon onayını verdi.

The Last of Us dizisi oldukça büyük bir prodüksiyona sahip olduğu için diziye 2. sezon onayı verilmesi zaten bekleniyordu. Ancak The Last of Us 2. sezon onayını bu kadar çabuk alarak aslında ne kadar başarılı bir başlangıç yaptığını gözler önüne serdi. Hatırlarsanız The Last of Us’ın ilk bölümü, HBO’nun 2010’dan bu yana en çok izlenen ikinci ilk bölümü olmuştu. Beğeni kazanan dizinin izlenme rakamları bir tek House of the Dragon’ı geçememişti. İlk bölümünde böylesine büyük bir başarı yakalayan dizi, ikinci bölümünde izleyici sayısını daha da arttırarak zoru başardı. Hal böyle olunca 2. sezon onayının da önü açılmış oldu. The Last of Us 2. sezonun ikinci oyunda işlenen konuları ekrana taşıyacağı tahmin ediliyor.

The Last of Us 2. sezon ile geri dönecek

the last of us 2

The Last of Us, ölümcül bir mantar salgını sonrası insanların mutasyon geçirerek yamyamlaşmış canavarlara dönüştüğü distopik bir gelecekte geçiyor. Dizi, Ellie adında genç bir kızı hem insanlardan hem de bu canavarlardan koruyarak milislerin karargahına götürmesi istenen Joel karakterine odaklanıyor. Haftalar önce ısırılmış olmasına rağmen dönüşüm geçirmemesiyle insanlık için umut olan Ellie ve Joel’un yolculuğu, ikili arasında sürpriz bir baba-kız ilişkisi ortaya çıkmasını sağlıyor.

Dizide Joel’e, The Mandalorian dizisinin de başrolü olan başarılı oyuncu Pedro Pascal hayat veriyor. Ellie’yi ise Game of Thrones dizisindeki Lyanna Mormont rolüyle çıkış yapan genç oyuncu Bella Ramsey canlandırıyor.

ABD’de HBO kanalında ve HBO Max platformunda izleyici ile buluşan dizi, Türkiye’de BluTV platformunda yayınlanıyor.

Huawei P60 Pro’nun özellikleri sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir