The Elder Scrolls: Blades Nintendo Switch için tanıtıldı!

The Elder Scrolls: Blades

Bugünün erken saatlerinde Bethesda, Nintendo Switch için The Elder Scrolls: Blades oyunun bedava olarak indirilebileceğini açıkladı.

Resmi bir basın açıklamasına göre, Nintendo Switch üzerinden The Elder Scrolls: Blades oynamak artık ücretsiz. Ayrıca Nintendo Switch platformlar arası oynamayı ve çapraz ilerlemeyi de destekliyor. Mobil cihazlarda zaten bir kaydınız varsa, Bethesda.net hesabınızı Nintendo Switch’inize bağlayarak söz konusu ilerlemeyi bu platforma kolayca aktarabilirsiniz. Ayrıca, Bethesda tarafından platformdan bağımsız olarak oyuncuların mobil versiyondan mevcut Guild üyeleriyle sohbet edilebileceği açıklandı. Bunun yanında oyuncular Elder Scrolls: Blades Arena’daki diğer oyuncularla de savaşabilecek.

Temel oyun Nintendo Switch’te ücretsiz olmasına rağmen, oyuncular ekstra Altın, Taşlar, yapı malzemeleri ve benzersiz objelere sahip olarak oyuna başlamak isteyebilirler. Bunun için Elder Scrolls: Blades Quick Start Edition’ı satın alabilirler. Bu sürüme sahip olabilmek için ödenmesi gereken tutar 15 dolar.

Bethesda bu haberi bugün erken saatlerde yaptı. Ancak enteresan olan bu duyuruyu yapmadan saatler önce oyunu erken erişime açtı. Yani oyuncular daha duyuru gelmeden oyunu Switch üzerinden ücretsiz olarak indirmeye başlamışlardı bile. Bu duyuruyla birlikte bir kaç güncelleme de yapıldı. Örneğin erken erişime ulaşan oyuncuların PvP skor tabloları sıfırlandı. Bethesda YouTube kanalında tanıtım videosu yayınlandı. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İşte resmi tanıtım videosu

GTA 5 ücretsiz oldu! GTA 5 ücretsiz nasıl indirilir?

Bildiğiniz gibi oyun ilk defa 2019 yılında Android ve iOS platformları için yayınlanmıştı. Şimdi Switch için de oynanabilir hale geldi. Şu son zamanlarda çok sayıda oyun indirimli ve ücretsiz olarak satılmaya başladı. Bunun temel sebebinin Covid-19 nedeniyle evlerine kapanan insanların PlayStation, Xbox ve Nintendo gibi platformlara daha çok eğilmeleri olduğunu biliyoruz. Örneğin Epic Games Store bugün GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtmaya başladı. O kadar çok insan bu oyunu ücretsiz indirmeye çalıştı ki site çöktü. Siz de oyunu PC’de ücretsiz olarak oynamak istiyorsanız yukarıdaki haberi okumanızı tavsiye ederiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir