Tesla’nın Teksas’taki fabrikasında ilk Cybertruck üretildi

Cybertruck

Yıllar süren gecikmelerin ardından Cybertruck nihayet tüketicilere ulaşacak gibi görünüyor. Seri  üretim önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.

Şirketin Cybertruck için orijinal çıkış tarihi 2021 idi. O dönemde Tesla, aracın tek motorlu modelinin 39.900 dolardan, üç motorlu modelinin ise 70.000 dolardan başlayacağını söylemişti.

Otomobil üreticisi o zamandan beri nihai fiyatlandırmaya henüz karar vermediğini ve aracın maliyetinin tedarik zinciri eksiklikleri ve ekonominin durumu da dahil olmak üzere birçok faktöre dayanabileceğini söylemişti.

Cybertruck

Yılın başında Musk, aracın hacimli üretiminin 2024 yılında başlayacağını öngörmüş ve sınırlı üretimin muhtemelen “bu yaz bir ara” başlayacağını belirtmişti. Daha yakın bir zamanda ise yatırımcılara Tesla’nın 2023’ün üçüncü çeyreğinde bir  teslimat etkinliği düzenleyeceğini söyledi.

Musk Nisan ayında “Üretim hattını çalıştırmak zaman alıyor ve bu gerçekten çok radikal bir ürün” dedi. “Diğer arabaların üretildiği şekilde üretilmiyor.” Bu noktada, aracın kendine özgü paslanmaz çelik çerçevesi, normalde diğer otomobillerin üretiminde kullanılmayan karmaşık üretim tekniklerini içeriyor.

Tesla ayrıca yeni nesil 4680 bataryası ile ilgili tekrarlanan darboğazlarla karşılaştı.

Yıllar süren gecikmelerin ardından vetTüm olumsuzluklara rağmen, anlaşılan o ki Cybertruck nihayet tüketicilere ulaşacak gibi görünüyor. Cumartesi sabahı erken saatlerde Tesla, kısa bir süre önce şirketin Austin’deki Giga Texas montaj hattından çıkan bir Cybertruck’ın fotoğrafını tweetledi. Otomobil üreticisi görüntü için “Giga Texas’ta üretilen ilk Cybertruck!” dedi.

Galaxy S24 serisi yüksek şarj hız özelliğiyle gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir