Ana SayfaGenelTesla'nın kripto paradaki zararı ortaya çıktı!

Tesla’nın kripto paradaki zararı ortaya çıktı!

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla şirketinin Bitcoin nedeniyle 101 milyon dolarlık zarara uğradığı açıklandı. 2021 yılında zararına satışlar yapılmıştır.

Tesla’nın kripto paradaki zararı ortaya çıktı! Elon Musk’ın elektrikli araç şirketi Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dijital varlıklarının karlılığını nasıl etkileyebileceğini açıklayan bir dosya gönderdi. Söz konusu dosyalama, 2021’de Tesla’nın Bitcoin varlıklarının değerindeki değişiklikler nedeniyle yaklaşık 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararını içeriyordu.

Tesla’nın kripto paradaki zararı ortaya çıktı!

Dünyaca ünlü elektrikli araç devi Tesla, uzun süredir kripto paralarla yakından ilgileniyor. Öyle ki şirketin CEO’su Elon Musk bu konuyla ilgili periyodik paylaşımlar yapıyor. Hatırlarsanız Tesla, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin’e toplamda 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını vurgulamıştı.

Tesla, Süper Şarj cihazlarıyla ilgili hamle yapıyor

Tesla, bu kez ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdiği bir dosyada Bitcoin’den bahsetti. Dosyaya göre Tesla, Bitcoin değerindeki değişimin bir sonucu olarak 2021 boyunca tahmini 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararına uğradı.

Ayrıca Tesla tarafından gönderilen dosyada şu ifadeler yer alıyor:

“31 Aralık 2021’de sona eren yıl için, Bitcoin‘imizin defter değerindeki değişikliklerden kaynaklanan yaklaşık 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü zararı ve tarafımızca belirli Bitcoin satışlarından elde edilen 128 milyon dolarlık kazanç kaydettik.”

Değer düşüklüğü zararını detaylandırmak için; Bir varlığın veya nakit yaratan birimin defter değeri, geri kazanılabilir tutarını aşar.

Kripto paralar için babasını zehirledi: İşler iyice çığrından çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting