Elon Musk’ın serveti 60 dakikada uçuşa geçti

Elon Muskın serveti

SpaceX kurucusu, CEO’su ve başmühendisi, Tesla CEO’su ve ürün mimarı, The Boring Company kurucusu, Neuralink ve OpenAI eşkurucusu gibi unvanları bulunan Elon Musk’ın serveti dudak uçuklatan rakamlara yükseldi. Bu sadece 60 dakika içerisinde yaşandı. İşte haberimizin tüm detayları.

Elon Musk, elektirkli araç üreten Tesla’nın hisse değerindeki yükseliş sayesinde, bir saatte ciddi bir servet kazandı. Musk’ın 60 dakikada 2.3 milyar dolar artan serveti 36 milyar dolara ulaştı. Akşam saatlerinde New York Borsası’nda işlem gören Tesla hisseleri yüzde 12 değer kazanarak 649 dolara seviyelerine kadar yükseldi.

Elon Musk’ın serveti hiç olmadığı kadar değerlendi

48 yaşındaki yüksek teknoloji girişimcisi Elon Musk bu yeni durum sayesinde Forbes’in dünyanın en zengin 400 kişisi listesinde 23. sıraya kadar yükseldi. Böylece hiç beklenmeyen birşey oldu.

Elon Muskın serveti artti

Elektrikli otomobil devi olan Tesla hisselerinin değeri ekimden beri iki katından fazla artış yakaladı. Geçtiğimiz günlerde piyasa tavanı 100 milyar dolara ulaşan Tesla hisselerinin gelecek aylarda %30 seviyelerinden fazla artması beklentiler arasında.

Borsa ve hisse değeri olarak değerlendirildiğinde ocak başında Ford ve GM’i geçen Tesla’nın önünde 233 milyar dolarlık piyasa tavanıyla Toyota yer alıyor. Musk’ın konumu; Forbes’in dünyanın en zengin 400 kişisi listesinde, Apple’dan Laurene Powell Jobs (Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ın dul eşi) ile medya baronu Rupert Murdoch arasında yer alıyor. Siz bu yükseliş hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

SpaceX 60 Starlink uydusu gönderdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir