Tesla Semi ne zaman çıkacak? İşte yanıtı

tesla semi cab interior

Elektrikli otomobil dünyasının en önemli ismi konumundaki Tesla, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı elektrikli tır modelini nihayete yollara çıkartmaya hazır.

Tesla Semi ne zaman çıkacak? İşte yanıtı. Tesla, dünyanın en önemli elektrikli otomobil markaları sıralamasında birinci sırada geliyor. Amerikalı teknoloji devini listenin zirvesine yerleştiren etmenler ise, bilinirlik, kapasite, ileri teknoloji ve tabi ki otonom sürüş yetenekleri.

Tesla Semi

Ancak şirket neredeyse 3 yıldır elektrikli bir tır modelinden bahsetmesine rağmen, bir türlü bu aracı görmek nasip olmadı. İşte otomotiv devi, bu yıl sonu itibariyle söz konusu belirsizliğe nokta koymak istiyor.

PepsiCo 100 adet Tesla Semi ön Siparişi Verdi

Tesla Semi ne zaman çıkacak? İşte yanıtı

Üçüncü çeyrek mali raporları açıklanan şirketin, bir sonraki dönem için planlarından bazıları da netleşmiş oldu. Buna göre adı uzun zamandır kulaktan kulağa yayılan Tesla Semi, nihayet bu yıl sonu itibariyle karşımıza çıkmış olacak. Bununla birlikte aracın kesinleşmiş satış fiyatı konusunda ise şimdilik bir bilgi bulunmuyor.

tesla semi cab interior

Öte yandan, üçüncü çeyrek mali raporlarının yayınlanmasından sonra Tesla’nın rekor gelir ve rekor kar elde ettiği anlaşılmış olsa da, analistler Amerikalı otomotiv devinden daha yüksek rakamlar duymayı bekliyordu. Örneğin şirket gelirleri %56’nın üzerinde artış göstererek 21,45 milyar dolara çıksa da analistlerin beklentisi 21,98 milyar dolardı. Yani aslında arada öyle aman aman bir fark da bulunmuyor. Ancak bu ufak sapma bile, Tesla hisselerinin kısa bir süre için %3 civarı değer kaybetmesine neden oldu.

Google’a bir para cezası daha geldi