Dünyanın En Hızlı Otomobili Tesla Roadster Tanıtıldı!

roadster front 34 1

Tesla dün gerçekleştirdiği dev etkinlikle elektrikli araçlar konusunda çığır açtı. Büyük yankı uyandıran Tesla Roadster’in tüm detayları haberimizde!

Şimdi Yakıtlılar Düşünsün!

rster

Tesla’dan bombalar gelmeye devam ediyor. Pek çok yenilikçi projenin yanında dünkü etkinlikle hem elektrikli TIR, hem de spor otomobil büyük yankı uyandırdı. Elektrik motoruna sahip olan iki model aynı zamanda pek çok alanda akaryakıtlı araçlara taş çıkartıyor. 2020‘de üretimine başlanacak olan model, Elon Musk’a göre dünyanın en hızlı spor otomobili. Bu alanda 2008’de çıkartılan ilk modele kıyasla da çok fazla gelişme kaydedilmiş.

0-100’ü Tam 1.9 Saniye

2020-Tesla-Roadster-05

Elektrik motoruyla bu alanda neredeyse bir ilk olan araç, güncel otomobilleri de sollamış durumda. 0’dan 100 KM/S’e 1.9 saniyede ulaşabilen Roadster, ayrıca 160 KM/S’e de 4.2 saniyede ulaşıyor. Fabrika verileri göz önüne alındığında popüler pek çok ünlü otomobil şirketine taş çıkartan elektrikli canavar, 1000 KM’lik de bir menzile sahip olacak.

Tesla’nın bu adımı, başta Bugatti, FerrariLamborghini gibi halihazırda pek çok benzinli spor otomobili üreten şirketler için oldukça tehditkar. Zira yeni yeni gelişen geleceğin teknolojisiyle, oturmuş sisteme sahip otomobillerin önüne geçmek gerçekten oldukça ürkütücü. Elon Musk’a göre Roadster, seri üretime geçecek olan dünyanın en hızlı otomobili konumunda. Bu bağlamda kesin bir bilgi verilmese de maksimum hız değerinin 400 KM/S’ten yüksek olduğunun sinyalleri verildi.

2020‘de seri üretimine başlanacağı planlanan spor araba için belirlenen fiyat 250 bin dolar.

Tesla’nın Elektrikli TIR’ı Semi Tanıtıldı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir