Ana SayfaGundemTesla'nın Elektrikli TIR'ı Semi Tanıtıldı!

Tesla’nın Elektrikli TIR’ı Semi Tanıtıldı!

Tesla, uzun süredir beklenen elektrikli TIR’ı, Semi ve spor otomobilini görücüye çıkardı. Lansman bizzat Elon Musk tarafından gerçekleştirildi.

30 Dakika Şarjla 640 KM Yol

Adsız

Tesla’nın uzun süredir beklenen elektrikli yük çekicisi dün itibariyle resmen tanıtıldı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye ziyaretini gerçekleştiren, şirketin CEO’su Elon Musk tarafından gerçekleştirilen sunumda, Semi ve elektrikli spor otomobil tanıtıldı. Her iki model de geleceğe kapı açacak cinsten yenilikçi.

Haberimize konu olan elektrikli TIR, pek çok büyük ve önemli yeniliği beraberinde getiriyor. Şirketin iddiasına göre çekici, sadece 30 dakikalık bir şarjla 640 KM yol alabilme kapasitesine sahip. Ayrıca tam şarj ile 800 KM yol katedebiliyor.

0’dan 100 KM/S’e Sadece 5 Saniyede!

tesla-semi-cab-interior

Semi, sadece menzili ile değil motor gücüyle de çok iddialı. Tesla’ya göre aracın 0’dan 100 KM/S hıza ulaşması sadece 5 saniye sürüyor. Dahası, yaklaşık 36 tonluk yük çekerken dahi bu süre 20 saniyede kalıyor.

0.36 gibi oldukça düşük bir sürtünme oranıyla ne kadar dikkatli bir aerodinamik tasarıma sahip olduğunu da kanıtlayan model, bu alanda Bugatti’nin spor otomobili Chiron’dan bile daha aerodinamik!

Ayrıca Tesla Semi, beklendiği gibi otonom sürüş, sürüş yardımcıları, otomatik acil fren sistemi gibi özelliklerini de beraberinde getiriyor. Henüz fiyat bilgisi paylaşılmayan çekicinin, 2019 yılında boy göstermesi planlanıyor.

Xiaomi, Türkiye’ye doğru yaklaşıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting