Ana SayfaGenelTesla otonom sürüş sistemi için büyük bir güncelleme yayınladı

Tesla otonom sürüş sistemi için büyük bir güncelleme yayınladı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, aynı zamanda dünyanın en popüler otonom sürüş sistemine sahip markası konumunda. Şirket yeni güncellemesi sayesinde bu konumunu pekiştirmek istiyor.

Tesla otonom sürüş sistemi için büyük bir güncelleme yayınladı. Tesla her ne kadar geçmişi diğer otomobil markaları kadar eskiye dayanmasa da, daha şimdiden adını tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmış bir marka. Elon Musk tarafından kurulan ve kısa süre içerisinde tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir marka haline gelmeyi başaran Tesla iki temel özellik ile karşımıza çıkıyor.

Tesla EV araçları için yeni özellikleri duyurdu

Amerikalı otomobil üreticisinin en önemli özelliği tamamen elektrikle çalışmasıyken, diğer bir popüler yanı ise tabi ki tam otonom sürüş sistemi.

Tesla otonom sürüş sistemi için büyük bir güncelleme yayınladı

Full Self-Driving (FSD) olarak isimlendirilen bu sistem aslında hala gelişim aşamasında. Hatta geçtiğimiz günlerde bir grup Tesla sahibi, sistemin 8 senedir beta sürümünde olduğunu ve tam sürüme bir türlü geçilememesinin bir şeylerin yanlış gittiğinin göstergesi olabileceğini söylemişti.

tesla tamir 3

İşte tam bu tür eleştirilerin yüksek sesle söylenmeye başladığı şu günlerde, Tesla CEO’su Elon Musk, sistemin şu ana kadar aldığı en kapsamlı güncellemenin servis edilmeye başlandığını duyurdu.

Tesla

Musk tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni güncellemenin odak noktasında güvenlik ve konfor unsurları yatarken, gerçekten de içeriğe baktığımız zaman çok önemli yenilik ve geliştirmelerin Tesla sahiplerinin beğenisine sunulduğu anlaşılıyor. Örneğin artık Tesla marka araçlar yoldaki şerit sayılarını çok daha doğru bir şekilde hesaplayabilecek. Ayrıca artık bu araçlar sola dönüş yaparken daha profesyonel bir manevra alanı kuracak. Hayvan algılama özelliğinin %34, diğer araç hızlarının hesaplanma yeteneğinin %20 iyileştirildiği bu güncelleme paketi, tabi ki aylık 199 dolar ödeyen ücretli abonelere servis edilecek.

ASUS, Zenbook Pro 14 Duo OLED’ i kullanıcılarıyla buluşturdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting