Tesla istenmeyen güncellemeler cep yakıyor

Tesla istenmeyen güncellemeler problemi 1

Dünyanın en büyük otomotiv kuruluşlarından bir tanesi olan Tesla istenmeyen güncellemeler nedeniyle topa tutuluyor. Şirketin hem pahalı araçlar ürettiği hem de güncellemeleri otomatik yaptığı ifade edildi.

En ucuz Tesla Model 3’ün fiyatı 40 bin dolar gibi bir fiyata sahip. Bu durum şirketin araçlarının hiç de ucuz olmadığını gösteriyor. Tesla kullanıcıları hiç satın almadıkları bir şeyin bedelini ödemekle karşı karşıya kaldıklarında ise durum daha da kötüye gidiyor.

Tesla istenmeyen güncellemeler genel bir problem

Yazar Nassim Taleb, Tesla araçları ile ilgili istenmeyen güncellemeler problemiyle karşılaşan kişilerden sadece birisi. Ünlü yazar, hiç yapmadığı uygulama içi satın almaların bedelini ödemekle yükümlü hale getirildi.

Tesla istenmeyen güncellemeler sorunu 1

 

Nassim Taleb, Tesla müşteri hizmetleri temsilcisinden yardım alamayınca kızgınlığını Twitter’da Elon Musk ile paylaşma kararı aldı. Tweetlerinde Elon Musk’ı da etiketleyen Taleb’e cevap hızlı bir şekilde cevap aldı. “Siyah Kuğu” ve “Skin in the Game” gibi çok satan kitapların yazarı Taleb, Elon Musk’tan bunun hızlıca halledileceği cevabını aldı.

Nassim Taleb, Elon Musk tarafından yapılan müdahaleyi beğenmedi. Ünlü yazar, kendisi işini hallederken diğer insanların adil bir şekilde geri ödemelerini almamalarını kabul etmeyeceğini söyledi. Kısa bir süre önce; bir başka Tesla araç sahibine de sürücüsüz kullanım ve hızlanma artırma güncellemeleri nedeniyle 9 bin 700 dolar fatura kesilmişti. Sizce Tesla tarafından yaratılan bu problem, kısa süre içerisinde giderilebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Tesla araçları çevresindeki insanlarla konuşacak