Tesla Model 3 fren güncellemesi aldı!

Tesla Model 3 fren güncellemesi

Elon Musk’ın gözdesi Tesla Model 3 fren güncellemesi aldı. Tesla Model 3 fren güncellemesi ile artık daha güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. Peki, bu güncellemenin detayları neler?

Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, Model 3 otomobili için güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Otomotiv sektöründe başarıdan başarıya imza atan Tesla Model 3 fren güncellemesi aldı. Tesla Model 3, fren güncellemesi ile artık daha güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Tesla Model 3 fren güncellemesi neler sunuyor?

Consumer Reports geçtiğimiz haftalarda Tesla Model 3 incelemesi yayınlamıştı. Bu incelemede Model 3’ün fren açısından zayıf olduğu belirtilmişti. Consumer Reports’un incelemesini değerlendiren Tesla, bugün Model 3 fren güncellemesi yayınladı.

Tesla Model 3 fren güncellemesi

Consumer Reports, Model 3’ün 100’den 0’a frenleme mesafesinin uzun olduğunu söylemişti. Tesla da yayınladığı bu güncelleme ile fren süresini kısaltmayı başardı. Kademeli olarak sunulan bu güncelleme ile fren mesafesi 20 feet yani yaklaşık 6 metre daha erkene çekiliyor.

Mercedes emisyon skandalı ile karşı karşıya

Telefona güncelleme gelir gibi otomobillerine de güncelleme sunan Tesla, bu sayede hem yeni özellikler ekleyebiliyor hem de otomobilin ana dinamiklerini kolayca değiştirebiliyor. Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ve yapay zekanın gelişmesi ile trafik kazalarında ciddi bir düşüş yaşanacak gibi görünüyor.