Ana Sayfa Genel Dying Light 2 ertelendi! Yeni çıkış tarihi ne zaman?

Dying Light 2 ertelendi! Yeni çıkış tarihi ne zaman?

Popüler “zombi” oyunu Dying Light’ın merakla beklenen devamı Dying Light 2 ertelendi. Yapımcılar, planladıkları geniş kapsamlı oyunun tam anlamıyla ve sağlıklı çalışabilmesi için zamana ihtiyaçları olduğunu duyurdular.

Oyunun gecikeceği duyurusunu yapımcı Techland’ın CEO’su Paweł Marchewka paylaştı.

Dying Light 2 hayata geçirilebilecek mi?

İlk Dying Light oyunu, Harran isimli hayali bir müslüman şehrinde yaşanan zombi salgınını konu alıyordu. Yapımcılar daha sonra bir röportajda hayali “Harran” şehrinin ismini Türkiye’yedeki Harran ilçesinden esinlendiklerini de kabul etmişledi.

Oyuncuya, şehir içinde özgürce dolaşma ve zombilere karşı yaratıcı çözümer yaratma imkanı veren Dying Light’ın devamı için çok daha geniş bir içerik sözü verilmişti.

Yeni oyunda oyuncunun yaptığı her seçim oyunun gidişatını etkileyecek ve bu da sonsuz sayıda farklı oyun kombinasyonun ortaya çıkmasına neden olacaktı.

Ancak bu zor formatı hayata geçirmenin kolay olmadığı anlaşılıyor ki, yapımcı vizyonlarını gerçeğe dönüştürmenin beklenenden uzun zaman alacağını itiraf etmek zorunda kaldı.

Dying Light 2 ölüm kalım savaşı olacak

2020’nin ilk baharında piyasada olması beklenen oyunun bu tarihe yetişmeyeceği açıklandı ve çıkışın ertelendiği duyuruldu. Ancak yeni çıkış tarihi verilmedi. Bu da oyundaki eksiklerin, tahmin edilemeyecek boyutlarda olduğu şüphesini doğurdu.

Yapımcı firma, yeni durum hakkında “önümüzdeki aylarda” daha detaylı açıklama yapacaklarını da duyurdular.

Instagram IGTV butonunu kaldırıyor

Öye görünüyor ki, “sonsuz” seçenekli bir oyun yapımcıyı çok zorlayabilir ve daha önce duyurulan bazı özelliklerin kırpıldığı, daha düşük özelliklere sahip bir devam oyunu ile karşılaşma ihtimalimiz de masada duruyor.

Yapımcı Techland Dying Light 2 duyurusunu iki sene önce oyun fuarında büyük bir heyecanla paylaşmıştı. Yayınlanan oyun içi videolarla büyük sansasyon yaratan oyunun büyük oranda tamamlandığı düşünülüyordu. 2014’ten beri Dying Light projesi üzerinde çalışan yapımcı ilk oyunla çok büyük bir satış başarısına ulaşmıştı. Çok güçlü bir marka haline dönüşen Dying Light’ın hasar almaması ve markanın ölmemesi için ikinci oyunda sorun yaşanmaması çok önemli. Pek çok başarılı oyunun, ikinci oyundaki hatalar nedeniyle seri olamadan piyasadan silindiğini unutmamak gerekiyor.

dying light 2 ertelendi

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

2 YORUMLAR

  1. oyun geç çıksın sorun değil yeterki iyi çıksın hataları olmasın neredeyse tamamlanmış bir şekilde çıksınki sıkmadan oynatabilsin öbr türlü erken çıkarsa eğer neredeyse bütün sıradan oyuncular bu oyun kötüymüş diyip çıkacaktır o nedenle neredeyse tamamlanmış bir şekilde çıkması çok önemli ve Dying Light oyununda gerçekçilik çok önemli ve gerçekçi olduğu kadar o gerçekçiliği hissetmemis hissettirmesi lazım gerek sesler gerek ortam sayesinde ama fazla da gerçekçi olursa oda sıkar eylenceli ve gerçekçi olması lazım oyun kendini bize bağlamalı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting