Ana SayfaOtomobilTesla ışık gösterisi büyük beğeni kazandı (Video)

Tesla ışık gösterisi büyük beğeni kazandı (Video)

Tesla ışık gösterisi büyük bir beğeni kazanmayı başardı. Özellikle son dönemlerde şirketin ilginç güncellemelere yer verdiğini görüyoruz. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük elektrikli otomotiv devi olarak binilen Tesla ışık gösterisi ile ön plana çıkıyor. Şirket düzenli olarak yeni güncellemelere yer vermeye çalışıyor. Böylece sürücüleri kendi otomotiv markasında tutmaya çalışıyor. Gelen rakamlara baktığınızda bunu büyük oranda başardığını söyleyebiliriz. Şimdi ise yeni yıl için ilginç bir özellik dağıttı.

Tesla geçtiğimiz günlerde Passenger Play isimli bir özelliğini güvenlik sebebiyle geri çekmek zorunda kalmıştı. Şimdi ise başka bir özelliği kullanıcılarla paylaşıyor. Tesla Light Show olarak isimlendirilen bu yeni özellik ile birlikte Tesla araçları müzik uyumlu bir şekilde adeta dans ediyor.

Tesla ışık gösterisi yeni yazılımla geldi

Noel yaklaşırken gelen bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar kendi seçtikleri herhangi bir müzik eşliğinde ışık şovu oluşturabilecek. Bu ışık şovları araçlara kolay bir şekilde entegre edilebiliyor. Yaklaşık olarak 5 dakikaya kadar süren bu şık gösterilerin oluşturulması için farklı bir yazılım tercih edildi.

Tesla tarafından yapılan açıklamaya göre xLights isimli bir yazılım kullanıldı. Bu yeni yazılım ile birlikte araçlar ışık şovu yapabilecek. Yine Tesla tarafından açıklanan son detaylara bakacak olursak model S, model X, model 3 ve model Y cihazlarında ışık şovu gerçekleştirilecek.

Tesla, hareket halindeki arabalarda oyun oynamasına izin vermeyecek

Tesla ışık gösterisi ile ilgili çok önemli bir detay daha var. Bu yazılımın diğer araçlarda da kullanılabileceği söyleniyor. Yani Tesla belki de ilk defa diğer otomobiller ile bir yazılımını paylaşacak. Peki siz getirilecek olan bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting