Ana SayfaKripto ParaHindistan kripto paralar konusunda uyardı: Çok dikkatli olun

Hindistan kripto paralar konusunda uyardı: Çok dikkatli olun

Dünyanın en kalabalık nüfuslarından bir tanesine sahip olan Hindistan kripto paralar konusunda bazı uyarılarda bulundu. Özellikle son dönemlerde yaşanan dolandırıcılık vakaları nedeniyle tedirginlik yaşanıyor.

2021 yılında Hindistan kripto paralar konusunda son uyarılarını yapıyor. ABD kapsamlı düzenlemeler için düğmeye basarken bazı ülkeler çok daha sert tedbirler aldı. Mesela Çin kripto para birimlerinin alım ve satımını tamamen yasaklı hale getirdi. Öte yandan başka bazı ülkelerde de sert tedbirler alındığını görüyoruz.

Hindistan polis şefleri içerisinde yer alan Shikha Goel oldukça önemli detaylara yer verdi. Kendisi 17 kripto para şikayetinin en az 14 tanesinin güvenilmeyen yerlere dijital varlık gönderilmesi ile ilgili olduğunu söyledi. Aslına bakacak olursak Türkiye’de de vakalar benzer şekilde işliyor.

Hindistan kripto paralar konusunda endişeli

Türkiye ve dünyanın diğer tüm ülkelerinde benzer bir tablo ortaya çıkıyor. Mesela Almanya’da geçtiğimiz günlerde bir adam 14 Bitcoin aktarımını güvenilmeyen bir hesaba yapmıştı. Genelde bu kişiler yıllık yüzde 500 gibi yüksek rakamlarda kazanç vaat ediyor.

Hindistan kripto paralar

Kripto para kurbanları buna benzer kazanç vaatlerine kanıyor. Böylece önemli ölçüde para kaybı yaşanıyor. Siz güvenilmeyen platformlara kripto para gönderdiğinizde karşı taraf bunu alıp tamamen kayıplara karışıyor. Böylece sizin gönderdiğiniz tüm dijital varlıklar dolandırıcıların eline geçmiş oluyor.

En fazla kazandıran kripto paralar belli oldu (13 – 20 Aralık)

Hindistan kripto paralar konusunda sert tedbirler almaya hazırlanıyor. Fakat bunun tamamen yasaklama şeklinde olmayacağı söyleniyor. Muhtemelen dolandırıcı girişimleri engellemek için bir regülasyon düzenlemesi yapılacak. Peki sizce kripto para alanında ne tür düzenlemeler yapılması gerekiyor?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting