Ana SayfaGenelTesla insansı robotlarını yakında piyasaya sürebilir

Tesla insansı robotlarını yakında piyasaya sürebilir

Tesla insansı robotlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. En azından şirketin bu yönde bir çalışması olduğunu biliyoruz. İşte konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

Tesla insansı robotlarını yavaş yavaş tüm dünyada kullanılabilir hale getiriyor. Bu yeni robotlar ile birlikte gündelik yaşam eskisine göre çok daha kolay olacak. En azından Tesla bu iddia ile ön plana çıkıyor. Peki gerçekten de şirketin hemen böyle bir gelişme yakalaması mümkün mü?

Tesla insansı robotlarını

Önümüzdeki yıllarda en önemli alanlardan birisi de hiç şüphesiz robotik olacak. Hayatı kolaylaştırması beklenen Tesla bot gibi robotlar popüler olabilir. Evde bulaşıkları yıkayacak ve gündelik ev işlerini sağlayacak olan bu robotlar sürekli olarak gelişime açık.

Tesla insansı robotlarını öne sürecek

Tesla tarafından geliştirilen Tesla bot robotu ise 30 Eylül 2022 tarihinde kesin olarak kullanıcılarla buluşabilir. Ancak bazıları onun 2023 yılında piyasaya sürüleceğini söylüyor. Elon Musk robot sektörünü fazlasıyla önemsiyor. Ona göre Optimus isimli robotlar mutlaka piyasada yerini alacak.

Tesla insansı robotlarını

AI Day olarak isimlendirilen konferans sayesinde robotların hayatımızda aslında beklenenden çok daha fazla yer edineceğini görüyoruz. Genel olarak bakıldığında Tesla bu tür robotlar ile gündelik hayatta kendisine daha fazla yer bulmak istiyor.

Yeni Tesla robotları büyük dikkat çekecek

Günlük hayatın neredeyse tamamında kullanılabilecek olan bu yeni robot sistemleri büyük umutlar yaratıyor. Hatta Tesla önümüzdeki yıllarda elektrikli araç üretmek yerine daha çok insansı robotlara yönelebilir. Sadece bu bile bize gelecek hakkında çok fazla ipucu veriyor.

Elon Musk, SpaceX ve Tesla çalışanlarına çağrıda bulundu

Tesla eğer işler yolunda giderse 2023 yılında Optimus isimli yeni robotlarını piyasaya sürecek. Bu tarihten sonra hızlı bir şekilde robotların seri üretimine başlanacak. Peki siz yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting