Tesla fabrikasını taşıma kararı alabilir

Tesla mikroçip sorunu

Uzun bir süredir gündemden düşmeyen Tesla fabrikasını taşıma kararı alabilir. Elon Musk konuyla ilgili henüz net açıklamalar yapmasa bile şirketin üretim problemi nedeniyle geri planda kaldığı söyleniyor.

Dünyanın en değerli otomobil şirketlerinden bir tanesi olan Tesla her yere araç gönderiyor. Özellikle de İskandinav ülkelerinde çok ciddi bir kullanım imkanı bulunan Tesla araçları, hem yüksek teknolojiyi hem de güvenliği bir arada sunabiliyor. Alameda ilçesi için alınan karantina kararının devamının ardından Fremont fabrikasının kapalı kalmaya devam etmesi Tesla için büyük bir zarar anlamına geliyor.

Tesla fabrikası hakkında karar bekleniyor

Birçok kişi Tesla fabrikalarının açılmasını tehlikeli buluyor. Karantina kararları nedeniyle bu fabrikaların kapalı kalması sorun yaratıyordu. Üretim yerlerinin yer aldığı Alameda ilçesi yoğun karantinanın olduğu bölgelerden birisiydi. Tesla kulislerinde konuşulan bir sızıntıya göre şirket üretim merkezini değiştirebilir.

Sağlık çalışanlarının TikTok videosu büyük tepki topladı!

Tesla Kalifornia bölgesini bırakıp Nevada’ya geçme ihtimaline sahip. Birçok kişi Tesla şirketinin yaptığının doğru olduğunu düşünmüyor. Firmanın böyle bir şey yapması durumunda zarar etme ihtimali son derece yüksek. Elbette Elon Musk kararın kendilerine zarar vereceğini biliyor. Ancak fabrikaların daha uzun bir süre kapalı kalması yine aynı şekilde zarar oluşturacak.

Almanyanın Tesla fabrikası tepki cekti

Musk, “Vali Newsom’ın bugün Kaliforniya’da üretimi onayladığı açıklamasının ışığında yarın öğleden sonra Fremont’ta üretime yeniden başlamayı hedefliyoruz. Kişisel olarak elimden geldiğince yardımcı olacağım ancak şu anda işe geri dönmekten rahatsızlık duyuyorsanız lütfen bunu yapmak zorunda gibi hissetmeyin. Zor zamanlardayız, bu yüzden Tesla’yı başarılı kılmak için yaptığınız çalışmalar için teşekkürler!” ifadelerine yer verdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir