Tesla yeni fabrikasını açmak üzere: Elon hızı devrede

Elon Musk, Tesla Roadster'ın 2023'te geleceğini duyurdu

Otomotiv dünyasında önemli bir yere sahip olan Tesla yeni fabrikasını açmak üzere. Hadi gelin bu fabrikaya ve diğer detaylara birlikte göz atalım.

Tesla yeni fabrikasını kurarak rekor kıracak. Elektrikli otomobil denilince herkesin aklına Tesla geliyor. Şirket ağırlıklı olarak Asya’da üretim faaliyetlerini yürütse bile yine de başka bazı bölgelerde çalışmalar yapıyor. Mesela son olarak Texas içerisinde faaliyete başlayacağını söylemişti. Burada inşa edecekleri fabrikada yeni Tesla modelleri üretecekler.

Temmuz 2020 tarihinde Texas Giga fabrikasından çıkma bir Model S göze çarpmıştı. Bu fotoğrafı kendi Twitter hesabından paylaşan Tesla şirketi hızlıca paylaşımı sildi. Birçok kişi bu paylaşım ile birlikte Texas fabrikasının açılmış olma ihtimalinin olduğunu düşündü. Ancak şirket bunu yalanladı.

Tesla yeni fabrikasını çok kısa süre içerisinde açacak

Elektrikli otomobil alanında paha biçilmez bir konuma sahip olan Tesla şirketi Elon Musk ile birlikte büyümeye devam ediyor. Firmanın Çin gibi ülkelere çok daha fazla satış yapma hedefi var. Ayrıca ABD içerisinde yine satışlarını arttırmak istiyor.

Tesla yeni fabrikasını

Tüm bu nedenlerden dolayı Texas içerisinde bir fabrika kurulmaya başlandı ve sadece 13 ay sonra bu fabrikanın neredeyse bitmek üzere olduğu ortaya çıktı. Tesla Model Y araçlarının üretileceği bu fabrika büyük oranda tamamlandı. Ancak şirketin hemen üretime başlaması biraz zor görünüyor.

Tesla çip krizi üretim sorunlarını zirveye çıkarıyor: Toyota bile zor durumda

Tesla yeni fabrikasını içinden bazı görüntüler paylaşıyor ve büyük oranda üretime hazır oldukları mesajını veriyor. Kasım ya da Aralık ayında üretime başlayacağı ifade edilen ABD’li otomotiv devi böylece daha fazla satış yapabilecek. Peki siz Tesla’nın geleceği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir