Ana SayfaGenelTesla araçları güvenlik arızası ile karşı karşıya: Şirketin başı belada

Tesla araçları güvenlik arızası ile karşı karşıya: Şirketin başı belada

Tesla araçları güvenlik arızası nedeniyle kullanıcılara büyük problemler yaşatabiliyor. Çin’de başlayan bir soruşturma işleri farklı bir noktaya getirdi.

Küresel çapta büyük bir kullanım oranına ulaşmayı başaran Tesla araçları güvenlik arızası nedeniyle problem yaşıyor. Çin’deki devlet düzenleyicileri konu ile ilgili yaptıkları açıklamalarda bu güvenlik arızasının çarpma riskini arttırma seviyesinde olduğunu belirtti. Model 3 sahipleri bu durumdan fazlasıyla endişeli.

Tesla araçları güvenlik arızası

Genellikle Tesla araçları son derece güvenilir olarak görülüyor. Fakat yaşanan son gelişmeler ile birlikte bu bir tartışma konusu haline geldi. Tesla, 127 bin 785 adet Model 3 aracını geri çağırmak zorunda kaldı. Çin’deki devlet düzenleyicileri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda bu güvenlik arızasının çarpma riskini artırma ihtimaline sahip olduğu görülüyor.

Tesla araçları güvenlik arızası yaratıyor

Normal şartlarda araçların güvenlik arızası çıkarmaması için kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılması gerekiyor. Çin’deki devlet düzenleyicileri tarafından yapılan denetlemeler sonucunda Tesla Model 3 araçlarında bazı güvenlik arızaları tespit edildi.

Tesla araçları güvenlik arızası

Tüm bu güvenlik arızaları araçların geri çağrılmasına neden oldu. Çin’deki müşterilerine e-posta gönderen Tesla arka motor invertör arızası olduğunu belirtti. Bu arıza Çin’deki yaklaşık olarak 127 bin 785 yerli ve ithal Tesla Model 3 araçlarını kapsıyor. Çin piyasa düzenleme idaresi başkanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda Model 3 sahiplerinin hayati risk ile karşı karşıya olduğu belirtildi.

Elon Musk , Tesla Cybertruck ‘ın 2023’te satışa çıkacağını söyledi

Tesla araçları güvenlik arızası nedeniyle geri toplansa bile yine de Çin pazarı şirket için büyük bir öneme sahip. 2035 yılına kadar Çin’de yer alan araçların en az yarısının çevreci olması amaçlanıyor. Tesla genellikle çevreci bir otomobil markası olarak görülüyor. Bu nedenle şirketin en büyük pazarı Çin olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting