Ana Sayfa Genel Tesla Model X ve Model S üretimi durduruluyor Elon Musk büyük şaşkınlık...

Tesla Model X ve Model S üretimi durduruluyor Elon Musk büyük şaşkınlık yarattı

Birçok kişinin çeşitli sebeplerden dolayı hayranlık duyduğu Tesla Model X ve Model S araçları hakkında önemli bazı kararlar alındı. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Elon Musk için her zaman Tesla Model X ve Model S araçları son derece önemli bir konuma sahip oldu. Diğer araçlara oranla satışının daha fazla yapıldığı bu iki model ile ilgili bazı kötü haberler geldi. Musk için çok büyük bir öneme sahip olan bu araçların 18 günlüğüne üretimi durdurulacak.

Herhangi bir otomotiv şirketi böyle bir hamlede bulunsa, muhtemelen ekonomik kriz yaşadığı yönünde haberler ortaya çıkardı. Ancak söz konusu şirket Tesla olunca işler biraz daha değişiyor. Yapılan yorumlarda donanım sorunları ile alakalı olduğu ifade edildi.

Tesla araçlarında üretim büyük bir problem

Gelen son detaylara göre Tesla şirketinin bu araçlarında 18 günlük üretim durdurma işlemi yapılacak ve kimse çalışmayacak. Bu iki aracın bütün donanım sorunları giderilecek. 18 günlük kapanmanın sadece 7 günü ücretli izinli sayılacak.

Tesla Model X ve Model S

Tesla firmasının en büyük sorunlarından bir tanesi hiç şüphesiz yeteri kadar üretim yapılamaması. Bu yıl sonuna kadar normal şartlarda 500 bin adet araç üretilmesi gerekiyordu. Ancak 2020 yılını bitirdiğimiz şu günlerde, firmanın 180 bin otomobil daha üretmesi gerekiyor.

Tesla için bu hedeflere ulaşmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Özellikle bu 18 günlük kapanma nedeniyle artık hedefe ulaşmanın tamamen imkansız olduğu söylenebilir. Ancak yine de Tesla her yıl hedefini 500 bin üretim olarak belirliyor. Sizce Tesla satış rakamlarını artırabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting