Ana SayfaGenelTesla araçları eleştiri üstüne eleştiri aldı işte detaylar

Tesla araçları eleştiri üstüne eleştiri aldı işte detaylar

Consumer Reports tarafından yapılan bir araştırmaya göre Tesla araçları eleştiri üstüne eleştiri alıyor. Hadi gelin ayrıntılara birlikte bakalım.

Elektrikli araçlar konusundan dünya öncüsü olarak bilinen Tesla araçları, eleştiri bombardımanına tutuldu. Kullanıcılar Tesla araçlar ile alakalı çok fazla şikayete sahip. Mesela Model S’in dokunmatik ekranı bunlardan sadece bir tanesi. Model Y ise daha çok gövde tasarımı ve üst camının kırılması problemi ile karşı karşıya.

Genellikle kullanıcılardan aldığı olumlu yorumlarla bilinen Tesla, bu defa biraz daha şaşırttı. Gelen şikayetlerin sayısı artış gösterdikçe Tesla açıklama yapmak zorunda kaldı. Firma garanti kapsamından önemli değişiklikler yapacağını belirtti.

Tesla araçları ciddi sorunlarla karşı karşıya

Consumer Reports tarafından yapılan açıklamalara göre, Tesla şirketinin en güvenilir aracı “Model 3” oldu. Bu araç şirket tarafından da sürekli öne çıkarılmaya çalışılıyor. Bunun en önemli nedeni, aracın çok iddialı olmaması ve genellikle güvenilir tasarımların ya da donanımların tercih edilmesiydi.

- Reklam -

Tesla araçlar eleştiri

Tesla bazı cihazlarında neredeyse hiç risk almadı. Mesela Model 3 bunun en bariz örneği. Model S ise yine en çok tercih edilen bir diğer araç oldu. Şirketin Model Y araçları ise daha çok gövde tasarımından kaybetti. Hatırlayacağınız üzere gövde tasarımı Model Y’de biraz daha farklıydı.

Ortaya çıkan bu sonuçlar bazı önlemler alınmasına neden oldu. Tesla, Model X ve Model S konusunda yeni kararlar aldı. Buna göre araç sahiplerine daha geniş bir “ücretsiz donanım” hizmeti sunulacak. Ancak bu hizmete sadece Model 3 ve Model S erişimi olacak.

Tesla tarafından geliştirilen araçlar, her araştırmada farklı bir sonuç alıyor. Bu durum araştırma şirketlerinin tarafsızlığına gölge düşürüyor. Sizce Tesla araçlarda nasıl bir donanım kullanılmalı? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting