Ana SayfaGenelPlayStation 5 Türkiye’de karaborsaya düştü!

PlayStation 5 Türkiye’de karaborsaya düştü!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa çıkan PlayStation 5 stok sıkıntıları yüzünden karaborsaya düştü. İşte konu ile ilgili detaylar.

Bilindiği üzere merakla beklenen yeni nesil konsollar sonunda çıkış yaptı. Hem PS5, hem de Xbox Series X dünyanın önde gelen ülkeleriyle birlikte Türkiye’de de satışa çıkan konsollar yoğun ilgi gördü. Aslında 8299 TL’den çıkan yeni nesil konsolların bu kadar talep görmesi beklenmiyordu. Çünkü günümüz koşullarında 8299 TL gerçekten çok yüksek bir meblağ.

Bu yüksek fiyat etiketine rağmen, hem PS5, hem de Xbox Series X stokları şu anda tükenmiş durumda. Hali hazırda Microsoft Series X’in teslim tarihi için Aralık ayının ilk haftasını işaret ediyor. Sony tarafında teslim tarihinin ne zaman olacağı ise tamamen belirsiz.

Hal böyle olunca karaborsacılara da gün doğmuş durumda. PS5’i ön sipariş ile alanlar bu konsolları bazı ikinci el siteleri üzerinden absürt fiyatlarla satmaya başladı.

PlayStation 5 Türkiye fiyatı

Bu da oldu! PlayStation 5 karaborsaya düştü!

Normal fiyatı 8299 TL olan PS5 hali hazırda bazı siteler üzerinden 15.000 TL’ye varan fiyatlardan satılıyor. Elbette kimse bu parayı verip de PS5 almayacaktır. En azından akıl mantık kuralları çerçevesinde hareket eden kimse 8299 TL’ye satılan bir konsol için 15.000 TL ödemez.

Elbette bu durum önümüzdeki günlerde normale dönecektir. Hali hazırda dünyanın pek çok ülkesinde stok sıkıntılarının yaşandığı biliniyor. Muhtemelen bu sıkıntılar hemen de çözülmeyecek. Fakat şunu da göz ardı etmemek gerekiyor. Hali hazırda PS5’e özel bir oyun yok. Birinci parti çıkış oyunları PS4’e de geldi. Özetle şu anda acele etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu değil.

Karşınızda uygun fiyatlı POCO M3!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU