Ana SayfaGenelTelegram 700 milyon kullanıcıya ulaştı

Telegram 700 milyon kullanıcıya ulaştı

Son dönemin popüler mesajlaşma servisi Telegram, 700 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirket yakında kullanıcılarına ücretli bir paket sunmaya hazırlanıyor.

Özellikle güvenlik ve mahremiyet konusunda sunduğu özelliklerle dikkat çekmeyi başaran popüler mesajlaşma servisi Telegram, son yıllarda yaptığı bu atılım sayesinde kullanıcı sayısını kayda değer ölçüde arttırmayı başardı. Yayınlanan son rakamlara göre Telegram’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 700 milyonu aştı.

Şirket, şimdi bu 700 milyonluk kullanıcı kitlesinden daha fazla kazanç elde etmenin yollarını arıyor. Bu arayış şirketi ücretli bir abonelik türü de sunmaya yönlendirdi. Bildiğiniz gibi Telegram’ın ücretli versiyonu bu ay kullanıma sunulacak. Böylece şirket kendisine yeni bir gelir kapısı açmış olacak. Tabii bu 700 milyon kullanıcıdan ne kadarının bu ücretli versiyona geçeceğini zaman gösterecek.

Telegram üzerinden siber suç faaliyetlerinde keskin bir artış görüldü!

Şirket bu ücretli versiyon için ödenecek rakamı hala resmi olarak açıklamadı. Ancak şu ana kadar gelen haberler, abonelik ücretinin 5-6 dolar bandında olacağını gösteriyor.

Mesajlaşma servisinin bu ücretli versiyonunda kullanıcılar 4 GB’a kadar dosya gönderebilecek. Normal kullanıcılar için maksimum dosya boyutu 2 GB. Ayrıca daha hızlı indirme, özel stickerlar ve 500 farklı kanal takip edebilme özelliği de ücretli abonelere sunulan diğer özellikler arasında yer alacak.

Böylece ilk kez popüler bir mesajlaşma servisi kullanıcılarına ücretli bir abonelik paketi sunmuş olacak. Signal, WhatsApp, Facebook Messenger gibi popüler mesajlaşma servislerinde ücretli bir abonelik bulunmuyor. Ancak eğer Telegram bu konuda başarı yakalarsa rakipleri de benzer bir yol izleyebilir.

Dubai merkezli şirketin bu denemesinin nasıl sonuç vereceğini yakında göreceğiz. Çünkü ücretli abonelik sistemi bu ay bitmeden aktif hale gelecek.

Google’ın yönetimine güçlü bir tarikat sızmış olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting