Ana SayfaGenelSpaceX Elon Musk depremi ile karşı karşıya

SpaceX Elon Musk depremi ile karşı karşıya

SpaceX’de bir garip çalışanın Elon Musk’ın kınanması talebiyle yazdığı olay mektup sonrası olan yine çalışanlara oldu.

SpaceX Elon Musk depremi ile karşı karşıya. Yakın zamanda ortaya çıkan bir mektup, teknoloji dünyasında deprem etkisi yaratmıştı. Buna göre, SpaceX bünyesinde faaliyetlerini sürdüren bir grup çalışan, kısa bir süre önce SpaceX başkanı Gwyne Shotwell’e gönderdikleri açık mektupta, şirket CEO’su Elon Musk’ın kınanmasını talep etmişlerdi.

SpaceX

Birçok çalışan tarafından imzalanarak gönderilen bu mektupta, Elon Musk tarafından özellikle Twitter üzerinden yapılan açıklamaların şirketin itibarını zedelediği, ciddi bir iş insanına yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunulduğu belirtilmişti. Tabi bu mektubun ortaya çıkmasından sonra, tüm gözler SpaceX’e çevrilmiş ve şirketin söz konusu mektupta belirtilen talepler karşısında ne yapacağı merak edilmeye başlanmıştı.

SpaceX, Crew Dragon üretimini sonlandırıyor

SpaceX Elon Musk depremi ile karşı karşıya

SpaceX, bugün bir aksiyon alarak mektup olayını tamamen sonlandırmış oldu. Buna göre bizzat SpaceX başkanının çalışanlarına mail ile bildirdiği üzere, söz konusu mektup olayına karışan herkes işten çıkarıldı. Ayrıca gönderilen mailde, diğer çalışanların da sadece işlerine konsantre olmaları ve bu tip insanlara prim vermemeleri istendi.

SpaceX, ilk yörüngesel Starship test uçuşunu Temmuz ayında başlatacak

Bilindiği üzere Elon Musk, uzun bir süredir Twitter’ın kalan hisselerinin tamamını alabilmek için girişimlerde bulunuyor. Ancak artık imza aşamasına geçileceği sıralarda, Elon Musk’ın bot hesap sayısının açıklanandan çok daha fazla olduğunu düşünmeye başlaması, söz konusu anlaşmanın durmasına neden olmuştu. Sın olarak Elon Musk’ın düşünmek için istediği sürenin de artık sonuna geliniyor. Bakalım ünlü milyarder bu gerek mektup olayı hakkında gerekse de Twitter’ın geleceği konusunda ne gibi bir yol izleyecek.

Dogecoin yatırımcısı Elon Musk’a dava açtı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting