Ana sayfa Genel Teknolojinin baş belası ticaret savaşları yakında bitiyor

Teknolojinin baş belası ticaret savaşları yakında bitiyor

ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları teknoloji dünyasını derinden sarsmıştı. Özellikle Huawei gibi şirketler bu savaşta en çok yara alan kuruluşlar oldu. Ancak görünen o ki yakında bu savaş bitecek. İşte teknoloji dünyasını yakından etkileyecek haberimizin detayları.

Donald Trump göreve geldiği günden beri Çin ile mücadele etmeye çalışıyor. Ona göre dünyanın en büyük tehlikelerinden birisi Çin devletinin egemen güç olması. Bu durum ABD ve müttefiklerinde büyük bir korku yarattı. Tüm bu sebeplerden dolayı ABD sürekli olarak Çin’e yaptırımlar uyguladı. Şimdi ise bu yaptırımlar ile ilgili önemli bir karar alındı.

Ticaret savaşları en çok teknolojiyi etkiledi

Dünyanın teknoloji merkezi olarak ifade edilen ABD ile ticaret merkezi olarak adlandırılan Çin arasındaki rekabet teknoloji dünyasını çok olumsuz etkiledi. Özellikle ABD’nin Huawei ile ilgili aldığı karar 5G teknolojisini derinden sarsmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Donald Trump tarafından bir açıklama yapıldı. ABD ve Çin arasında ön görüşmeler tamamlandı ve önemli bir anlaşmanın yapıldığı söylendi. ABD bu anlaşmayı her iki taraf için de harika olarak tanımladı. Bu anlaşmaya göre Çin, ABD’den kümes hayvanları ve soya gibi çeşitli ürünler alacak. ABD ise Çin teknolojilerine izin verecek.

Yapılan anlaşmanın en dikkat çekici taraflarından birisi de hiç şüphesiz teknoloji bölümüydü. Çin 5G teknolojileri bundan sonra ABD tarafından müdahale görmeyecek diye bir madde eklendi. Peki sizce bu anlaşma teknoloji dünyasında ne tür değişikliklere neden olabilir? Yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Dış iskelet teknolojisi ABD askerlerini canavara dönüştürecek

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler