Ana Sayfa Apple Apple Card yüksek işletim ücreti büyük sorun yaratıyor

Apple Card yüksek işletim ücreti büyük sorun yaratıyor

Tanıtıldığı ilk günden itibaren büyük bir beğeni kazanmaya başlayan Apple Card yüksek işletim ücreti nedeniyle sorunlara neden oldu. ABD’de konu ile ilgili bazı davalar şimdiden başladı bile. İşte haberimizin detayları.

Apple şirketi neredeyse birçok sektörde çalışmalar yürütüyor ve oldukça popüler. Şimdilerde üzerinde en fazla durulan konu hiç şüphesiz kuruluşun kredi kartı sistemi. Titanyum alaşımdan yapılan bu kart oldukça özel diyebiliriz. Bu karta özel yapan bir diğer konu ise yüksek işletim ücretleri oldu.

Apple Card yüksek işletim ücreti satıcıları üzüyor

Şirketin yeni piyasaya sürdüğü bu kartlar Visa imzası taşıyor. Bu nedenle Visa kredi kartlarının geçerli olduğu her yerde, aynı zamanda bu kartlar da kullanılabiliyor. Her ne kadar kulağa hoş gibi görünse bile satıcılar için aynı durum söz konusu değil.

Apple şirketinin üretmiş olduğu bu yeni kredi kartları üzerinden aldığınız her ürün için belirli bir işletim ücreti kesiliyor. Buraya kadar her şey normal gibi görünse bile asıl problem bu işletim ücretlerinin son derece yüksek olması. “Visa” kredi kartları için 1.27 dolar (yaklaşık 7.50 TL) işlem ücreti kesiliyor ve bu ücretler her seferinde artabiliyor.

Apple kart kullanıcıları genellikle yüksek bir alım gücüne sahip olduğu için oranın boyutu değişebiliyor. Normal şartlarda belirlenen işletim ücreti Apple kart söz konusu olunca büyük miktarlara çıkabiliyor. Bu işletim ücretinin daha şimdiden onlarca dolar fiyatına ulaştığı ifade ediliyor. Peki sizce konu ile ilgili nasıl bir önlem alınabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsin?

Apple Card cinsiyet ayrımcılığı krizinde başrolde

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting