Ana sayfa Akıllı Telefon Xiaomi katlanabilir akıllı telefonlar için patent alındı

Xiaomi katlanabilir akıllı telefonlar için patent alındı

Uygun fiyatlı akıllı telefonlar sayesinde hayatımızda önemli bir yer edinen Xiaomi katlanabilir akıllı telefonlar için kolları sıvadı. İşte akıllı telefonlar için önemli bir adım olacak bu haberimizin detayları.

Katlanabilir ekran teknolojisi ilk olarak Samsung tarafından denendi ve kötü sonuçlar elde edildi. Hemen sonrasında Huawei şirketi de kendi akıllı katlanabilir telefonlarına evet dediğini söyledi. Apple bu konuda biraz geri dursa bile diğer şirketler yatırımlarını yapmaya ısrarla devam etti. Xiaomi firması ise bu konuda patent alan kuruluşlar içerisinde yer aldı.

Xiaomi katlanabilir akıllı telefonlar merak uyandırıyor

Yeni bir Xiaomi patenti, Dünya Fikir Mülkiyeti Ofisi’nde ortaya çıktı ve öncelikle tasarım olarak biraz ilginç olduğunu söylemek gerekiyor. Eğer burada görüntülenmeseydi böyle bir akıllı telefondan haberdar olamayacaktık.

Bildiğiniz üzere Xiaomi kuruluşu genellikle uygun fiyatlı ürünler ortaya çıkarıyor. Bu nedenle yeni yapılması planlanan katılabilir ekranlarda da aynı teknoloji kullanılacak. Xiaomi’nin tasarımı Motorola Razr’a büyük bir benzerlik gösteriyor. Telefonun ön kamerasında ise iki yuva bulunuyor. Bu yuvalardan bir tanesi kamera diğeri ise flash için ayrılmış gibi görünüyor.

Kameranın arka tarafında ise iki adet kamera ve bir adet LED flaş ışığı yer alıyor. Tasarım açısından değerlendirildiğinde bu yeni akıllı telefonun son derece ilgi çekici olduğunu söyleyebiliriz. Şirket zaman olarak herhangi birşey söylemedi. Ancak muhtemelen 2020 yılının sonlarında bu ürünü piyasada görebiliriz.

Xiaomi Mi 10 Snapdragon 865 ile gelecek!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler